Bylo to drama až do závěrečné vteřiny. Házenkáři Talentu Plzeň se v 16. kole extraligy přetahovali s Novým Veselím o výhru. Jenže drama na půdě nováčka soutěže nepoznalo vítěze, a tak mistr extraligy s Novým Veselím pouze remizoval 29:29.

Do nedělního zápasu nastoupil uzdravený křídelník David Poloz. Nejvíce branek ale obstaralo druhé křídlo Jan Blecha, který se trefil osmkrát.

Po téměř dvouměsíční extraligové přestávce začali lépe hosté. Talent vedl 4:0 a Nové Veselí vstřelilo první gól až v 8. minutě. O šest minut později už domácí nad mistrem vedli 7:6. Talentu nevycházela rozehrávka, kupil technické chyby a neproměňoval šance. Ve 21. minutě Nové Veselí vedlo už o tři branky 12:9. Třígólový náskok si domácí odnesli i do šaten – 15:12. „Na začátku utkání nám fungovala obrana, drželi jsme pokyny trenéra. Posledních patnáct minut poločasu jsme přestali přistupovat k hráčům soupeře a dostali jsme góly z dálky. Neproměňovali jsme šance a z brankáře dělali hvězdu," řekl v přestávkovém rozhovoru pro ČT Sport David Poloz.

Do 10. minuty druhého poločasu se Talent se soupeřem přetahoval o jednobrankovou ztrátu. Do poslední čtvrthodiny šla Plzeň se čtyřgólovou ztrátou. V poslední desetiminutovce mistr zabral a utkání otočil – v 27. minutě vedl 28:26.

Nadějný stav však neudržel a zápas skončil smírně 29:29. „Nedařilo se nám, jak jsme si představovali. Hodně jsme toho neproměnili a ve druhém poločase přibyly i technické chyby, které normálně neděláme. Tyto skutečnosti spolu s naším zdravotním stavem rozhodly o výsledku," tvrdil trenér Plzně Martin Šetlík.

Další extraligový mač hraje mistr už ve středu, kdy od 18 hodin doma přivítá aktuálního lídra tabulky Zubří.

Nové Veselí - Talent Plzeň 29:29

Poločas: 15:12. Vyloučení: 5:3. ŽK: 2:2. Sedmičky: 3/2:4/3.

Sestava a branky Plzně: Štochl, Šmíd – Šindelář 2, M. Tonar 5, Škvařil 5, Poloz 4, Blecha 8/3, Ivančev 5, Fořt, Šíra, Šafránek.