Na startu nemůže chybět ani posádka plzeňského EuroOil Invelt teamu Václav Pech – Petr Uhel s vozem Ford Fiesta R5. Konkurenci budou mít opravdu výtečnou, neboť poslední podnik domácího šampionátu je i součástí mistrovství Evropy.

„Přál bych si, aby pršelo, cítím, že náš Ford na suchu už těžko stíhá modernější konkurenci. Na mokru se totiž trošku smažou rozdíly ve výkonu motoru a fyzická váha naší posádky pomáhá k lepší přilnavosti, když to klouže,“ prohlásil Václav Pech před cestou do Zlína.

Startovní listina je nabitá hvězdnými jmény. S číslem 1 vyrazí na trať ruští evropští šampioni Lukyanuk s Arnautovem, až se čtyřkou pojedou čeští suveréni posledních let Kopecký s Dreslerem (Škoda Fabia R5 Evo).

Pech s Uhlem budou mít devítku a po předchozích nevydařených výsledcích doufají na Barumce v dobrý výsledek a nápravu reputace.

„V předešlých třech závodech se nám pokaždé na voze přihodila drobná technická závada, která nás vždy stála několik sekund. V přemíře snahy to dohnat, jsem potom jezdecky chyboval, a my tak ztratili ještě víc. To už se nesmí opakovat,“ prohlásil plzeňský jezdec.

Na zlínský závod se pečlivě připravoval. „Dovolím si tvrdit, že pro přípravu forda jsme všichni nemohli už více udělat či obětovat. A z mé fyzické přípravy mám také radost,“ usmál se Pech, který si delší volno mezi závody zpestřil startem na Rallye Pačejov.

To jel s vozem Porsche, teď už ale znovu přesedá do své fiesty a těší se.

„Nejvíc se asi těšíme na první rychlostku v ulicích Zlína. Zkouška si získala světový věhlas a často o ní mluví i zahraniční posádky a fanoušci. Je neuvěřitelné, jaké množství lidí se zde koncentruje a jakou vytvoří bouřlivou atmosféru. Fandění je slyšet do vozu i přes řev motoru a helmu. Tohle zažít na vlastní kůži všem doporučujeme,“ uvedla posádka Pech–Uhel v tiskové zprávě.

Barum rallye startuje dnes v 16 hodin na zlínském náměstí a posádky čeká během tří dnů 756 km tratě. Vítěz by měl projet cílovou rampou v neděli před pátou odpoledne.

www.ixsdownhillcup.com
Sjezdařská elita se na Špičáku utká podesáté