Ve final four v semifinále senzačně vyřadili sebevědomou Slavii. Ve finále je čekal Rakovník, který si poradil ve druhém semifinále s Bolevcem. Ten nedal Liticím šanci a po perfektním výkonu oprávněně slaví mistrovský titul.

Slavia Praha – TJ Plzeň–Litice 5:6 (2:2). V první desetiminutovce jasně dominovali slávisté, mimo dvou branek si vypracovali i další šance. Litice snížily Tomášem Koryťákem, tentýž hráč po trestném rohu vyrovnal.

V 5. minutě druhé půle se odehrál zlomový okamžik zápasu. Slávisté selhali ve stoprocentní šanci a z následného protiútoku poslal Litice poprvé do vedení Dvořák. Slavia po sérii střel vyrovnala, litická odpověď však přišla brzy. Rumplík znovu dostal Litice do vedení a půl minuty po něm se prosadil i střelec Dolejš. Když pak stejný hráč při slávistické power play zvýšil na 6:3, bylo rozhodnuto. Pražané sice ještě dvěma góly snížili, ale Plzeňanům již postup do finále sebrat nemohli.

TJ Plzeň–Litice – HC Rakovník 0:4 (0:1). Oba týmy vstoupily do finále soustředěně. S postupem času Rakovník získával územní převahu a dostával se častěji do nebezpečných zakončení, svoji mírnou převahu korunoval gólem.

V úvodu druhé půle dostal žlutou kartu Tomáš Koryťák a Rakovník zamkl Litice na polovině, ale další branku nepřidal. Žlutá karta přišla i na druhé straně, ale Litičtí s přesilovkou naložili ještě o poznání hůře. Nejenže si nevypracovali žádnou šanci, ale po jednom z rakovnických brejků dokonce inkasovali. Ve čtrnácté minutě darovaly Litice soupeři trestný roh a přesilovku, v níž Rakovník třetím gólem definitivně zlomil odpor Plzeňanů. Litice se sice ještě pokusily o hru bez brankáře, ale ta se jim vůbec nepovedla a inkasovali další gól.

„Již v základní části jsme se snažili vymýšlet, jak překonat soupeřovu propracovanou defenzivu. V útoku jsme se neprosadili, naše vyložené šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Koneckonců nula na kontě vstřelených branek hovoří jasně. Nezbývá, než Rakovníku pogratulovat k mistrovskému titulu, zasloužil si ho,“ ocenil kvalitu soupeře litický kouč.

S druhým místem je Tomáš Levý spokojen: „Na začátku sezony to vypadalo, že po výrazné obměně kádru nás čeká spíš boj o záchranu. To, že bereme jednu z medailí, je za daných okolností velký úspěch.“

Litice: Jurek (Vokurka) – T. Koryťák, Soukup, Nicklas, J. Koryťák – Jurina, Petrek – Dolejš, Sochor, Dvořák, Rumplík.

HC Bolevec – HC Rakovník 1:6 (0:1). V první půli semifinálového zápasu držel Bolevec s favoritem krok. Po přestávce se už Rakovník dokázal prosadit, za Bolevec v poslední minutě snižoval Krýsl.

HC Bolevec – Slavia Praha 1:7 (1:3). Do souboje o třetí místo vstoupil lépe Bolevec, když trestný roh proměnil Bicek. Z vedení se plzeňské mužstvo dlouho neradovalo, v 10. minutě byl stav již 1:3. Poté přišli skvělé momenty boleveckého brankáře Vacátka, který zlikvidoval několik velkých šancí soupeře. Po přestávce Bolevec držel příznivé skóre, ale nakonec tlaku Slavie neodolal a čtyřikrát inkasoval.

„Pro nás bylo play off velkou zkušeností. Bohužel jsme selhali v ofenzivní fázi, když se naši útočníci nedokázali vůbec prosadit a góly jsme dali pouze po standardních situací. V obou zápasech se projevilo, že tři naši hráči, Krýsl, Bicek a Hruška, musí hrát celý zápas bez střídání, protože za ně nemáme odpovídající náhradu. V závěru obou zápasů nám tak už chyběly síly,“ zhodnotil závěrečné boje trenér Miloslav Krýsl.

Bolevec: Vacátko (L. Černý) – Bicek, Hruška – Krýsl – Jungmann, Kindl. Střídali: Bareš, Růžička, Fretschner, Pravda.