Další hlavní boje o plnou porci bodů budou čekat litické pozemní hokejistky po Novém roce. Postupně se potkají s Pragou, Rakovníkem, Hradcem a Hostivaří. Tyto zápasy rozhodnou, kdo se připojí k téměř jisté Slavii k účasti v play off.

HC Hostivař - Plzeň Litice 4:8 (2:2)
Góly Litic: Keberdlová 3x, Duchková L. 3x, Tušlová a Jelenová.
Sestava Litic: Bystřická, Dolívková, Duchková L., Jelenová, Keberdlová, Kožíšková, Morová, Průchová, Tušlová.

Litice porazily poslední Hostivař a udržely tak myšlenky na play off. „Začátek nám nevyšel střelecky. I když děvčata měla více ze hry, tak po první čtvrtině prohrávala 0:2. Nastavené tempo jsme ale naštěstí udržely po celý zápas a nakonec jsme poměrně jasným výsledkem zaslouženě vyhrály," komentoval průběh duelu druhý litický kouč Petr Hošek.

David Limberský (u míče). Silvestrovský zápas starých gard FC Viktoria Plzeň (červení) - FC Viktoria Plzeň (bílí).
Limberský měl silvestrovskou premiéru a uvedl se dvěma góly

Plzeň Litice - SK Slavia Praha 2:9 (0:1)
Góly Litic:Dolívková a Kožíšková.
Sestava Litic: Bystřická, Dolívková, Duchková L., Jelenová, Keberdlová, Kožíšková, Morová, Průchová, Tušlová.

První zápas s hegemonem soutěže pražskou Slávií prohrála děvčata z Plzně těsným rozdílem, kdy dokonce v utkání i vedla. Druhý vzájemný duel pro ně již tak úspěšný nebyl. „Druhý zápas dne měl ještě větší tempo než první. Holky odmakaly na sto procent první polovinu a držely jsme se Slavií opět krok. Bohužel ve druhém poločase jsme odešly fyzicky a pro Slavii to tak byl jednoduchý poločas. I přes veškerou snahu nám soupeř odskočil a dotáhnout se výsledek už nepovedlo. Zaslouženě jsme vstřelily dva čestné góly, což se může ve finálním sčítání hodit," hodnotil utkání trenér Petr Hošek.

Tabulka extraligy ženTabulka extraligy ženZdroj: Deník/Dominik Rejthar

HC Škoda Plzeň & FC Viktoria Plzeň.
VIDEO: Přeřeky a srandičky, aneb (ne)povedené záběry ze Škodovky a Viktorky