V úvodu však šok ze třicáté sekundy utkání zmrazil plzeňský tým na celou první čtvrtinu. Hrubka litické obrany pomohla Rakovníku jít lehce do vedení. Litičtí se dostávali do tempa pomalu, nicméně už druhá čtvrtina ukázala jejich možnosti. Po několika střeleckých situacích před rakovnickou brankou se trefil Gerlický z trestného rohu.Když do poločasu přehodil brankáře Seemana ještě mladičký Batík, šli Litičtí do šaten se zaslouženým vedením.

„Zápas se hrál ve slušném tempu, měli jsme více ze hry a s ostatními spoluhráči se mi hrálo opravdu dobře. Jsem rád, že jsem vstřelil ve druhém zápase opět gól. Ale ani jeden z obou nebyl složitý na zakončení, měl jsem situaci jednoduchou,“ popsal utkání a svůj gól litický pozemkář Max Batík.

V PLZNI dbá Matúš Kozáčik na přípravu českého reprezentanta Jindřicha Staňka, teď má na srazu národního týmu svojí země na starosti ty slovenské.
Viktorián Kozáčik už cepuje také gólmany ve slovenské reprezentaci

Třetí čtvrtina byla spíše na houpačce. Litičtí měli více ze hry, ale nezbavili se mnoha nevynucených chyb, především v přechodu do útočné čtvrtiny.Nicméně kvalita jejich hry se přesto projevila i na výsledkové tabuli. Nejprve kapitán Uhlíř peckou k pravé tyčce domácí branky zvýšil na 3:1.

Gerlický, jak jinak než z trestného rohu, pálil už na 4:1. A nejhezčí gól vstřelil Sochor, který si vyměnil míček s Gerlickým. Ten mu jej nezištně vrátil a litický střelec nezaváhal. „Máme mladý tým, který se logicky nevyhne zbytečným chybám. Se silnějším soupeřem by nás to mohlo stát utkání, s Rakovníkem jsme i přes tyto situace utkání zvládli,“ řekl trenér Litic Tomáš Levý.

Rakovník – Plzeň Litice 2:5
Poločas: 1:2. Branky Litic: Gerlický 2, Sochor, Uhlíř, Batík. Sestava Litic: Nečas, Svoboda, Šesták, Hes, Bystřický, Koryťák, Uhlíř, Kačírek, Čvančara, Gerlický, Sochor, Levý, Batík.

Jan Sýkora opustil hřiště v zápase se Slavií už po deseti minutách.
Viktoria dál počítá ztráty. Přišla o zraněného Sýkoru, blíží se návrat Kopice?