Pozemkáři z Litic se v play off utkají s Hradcem

Plzeň - V posledním kole extraligy pozemních hokejistů měly oba plzeňské týmy výhodu domácího prostředí. Jak Litice tak i Bolevec ho využily k jasným výhrám.

14.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Litičtí borci porazili HC President 6:2 a zajistili si druhé místo. Hosté se od počátku utkání soustředili pouze na obranu. Pro Plzeňany bylo těžké se přes pozorně bránícího soupeře prosadit, v první půli se jim to podařilo jen dvakrát. Druhá půle se zpočátku nesla v podobném duchu. Pak ale Litice přidaly třetí a čtvrtou branku a kráčely sebejistě za vítězstvím. Vedením ukolébaní domácí soupeři dovolili snížit na rozdíl dvou branek, v poslední desetiminutovce dvěma góly zpečetili zisk tří bodů.

„Proti soupeři bránícímu v hlubokém bloku to dnes nebylo snadné. Přesto jsme byli po většinu utkání lepší a soupeře zaslouženě přehráli. Jen škoda, že jsme se nedokázali vyvarovat slabší pasáže. Podobná ztráta koncentrace nás postihuje skoro v každém zápase a se silnějšími soupeři to může rozhodovat,“ uvedl trenér Litic Michal Soukup.

Litice zakončily základní část extraligy na druhém místě za obhájcem titulu, pražskou Slavií. V semifinále se střetnou s třetím Hradcem Králové. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Slavia a Bohemians. První semifinálový zápas je na programu 29. května. Ještě předtím (od 21. do 24. května) změří Litičtí síly se zahraničními soupeři na evropském poháru Challenge I ve Vídni, kam se kvalifikovali zásluhou druhého místa v loňském ročníku extraligy.

TJ Plzeň Litice – HC President 6:2 (2:0)

Branky Litic: Vychron 2, Sochor, Nicklas, T. Koryťák). Litice: Jurek – Brada, Soukup, Poustka, Straka, Rollinger – T. Koryťák, J. Koryťák, Jurina, Levý, Bárta – Sochor, Dolejš, Vychron, Strejc, Nicklas.

Pozemní hokejisté Bolevce zvládli poslední kolo a udrželi si naději na záchranu. Mnichovice porazili vysoko 6:0.

Začátek utkání byl vyrovnaný, oba soupeři se spíše soustředili na bránění. První, kdo se dokázal prosadit, byli domácí, po trestném rohu se radoval Bláha. Standardní situace byly v tomto zápase silnou zbraní Bolevce. Bláhu v první půli ještě napodobil dvakrát Kindl. Mnichovice byly vysokým vedením domácího týmu zaskočeny a do konce poločasu inkasovaly ještě dvakrát poté, co se po samostatných akcích prosadili Dvořák a opět Bláha.

Ve druhé půli se hra vyrovnala. Bolevec vědom si vysokého vedení se do útoku příliš nehrnul a šance si vytvářely spíše Mnichovice. Ty ale neměly patřičný efekt, buď zasáhl brankář Černý, nebo chybělo přesnější zakončení. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem opět z trestného rohu Dvořák.

„Pro nás to bylo klíčové utkání jara. Museli jsme zvítězit, abychom si udrželi naději na záchranu, což se nám podařilo. Zbývá nám ještě šest zápasů a my v nich musíme navázat na dnešní výkon,“ zhodnotil zápas vedoucí družstva Michal Vacátko.

Bolevec nyní čeká nadstavbová část soutěže, ve které se ještě dvakrát střetne s družstvy Rakovníka, Presidentu Praha a opět Mnichovic.

HC Bolevec – Mnichovice 6:0 (5:0)

Branky Bolevce: Bláha 2, Dvořák 2, Kindl 2). Bolevec: L. Černý – Korbel, Kindl, Hruška, Fretschner – Bareš, Pravda, Bicek, Krýsl – Bláha, Dvořák. Střídali: Vacátko, Setunský, Bebr.

Autor: Ivan Tafat

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Volební stánky v Plzni

Politici přísahají na světový mír, Evropu i důležitost voleb

Festival Treffpunkt v DEPO2015 nabídne gastronomii, pivo i hudbu.

Bavorsko v plzeňském depu

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

OBRAZEM: Kabát předvedl své největší hity

Plzeň - Česká rocková kapela Kabát vystoupila ve čtvrtek večer v Home Monitoring Aréně v Plzni. Podívejte se na fotografie z koncertu.

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy s FC Lugano 2:3.