Porážka s HC President Praha je výraznou čárou přes rozpočet pozemních hokejistů Plzně-Litic.

Svěřenci trenéra Petra Bodnára na půdě celku z hlavního města padli v rámci souboje 15. kola extraligy 1:2 a jejich akcie na postup do play
-off výrazně klesly. Porážka Litických patří do kategorie zbytečných. Nekoncentrovanost na začátku utkání byla alfou a omegou duelu, který se pro Plzeňany nevyvíjel příznivě.

Hned v úvodní minutě totiž šli domácí hokejisté do vedení, a když se ke všemu přidala nedisciplinovanost Bodnárova výběru, vypadalo to s Liticemi bledě.

Koryťák viděl v závěru duelu červenou kartu, celkově odehrály Litice zhruba 25 minut v oslabení. V útočné fázi Západočeši hrozili, drželi míč na svých holích, jenže zbytečné ztráty a individualismus jim bránily ve skórování.

Dvořák sice překonal domácího gólmana, nicméně porážku svého celku neodvrátil.

Liticím zbývají sehrát poslední tři zápasy základní části, ve kterých půjde týmu Petra Bodnára o všechno.

Postupně vyzvou soupeře z dolních pater tabulky – Hostivař a beznadějně poslední Mnichovice, a Hradec Králové (venku).

Karty jsou rozdány – Litice si to na dálku rozdají právě s Hradcem Králové, postup do vyřazovacích bojů však nemají ve svých rukou.