Litice se tlačily od začátku zápasu na polovinu Rakovníka, kombinace však vázla na úrovni poslední útočné čtvrtiny. Ani individuálně se plzeňští hráči neprosadili. Rakovničtí jednoduchým vyhazováním míčků pak drželi v pozoru celou plzeňskou obranu. První úder domácích přišel z trestného rohu.

Mladý Branšovský se v téhle technické disciplíně nemýlil. Litice srovnaly o deset minut později, když se šťastnou trefou prosadil Bárta. Plzeňané se dále tlačili do soupeřova kruhu a v podstatě domácí zamkli na jeho polovině. Jenže chyběla přesnost, cit pro detail či pohotovost. Vzápětí zvýšil po brejku a hostující chybě opět Branšovský z trestného rohu.

ČLU Beroun - Petřín Plzeň (černí) 0:1 (0:0).
Přeštice uspěly na hřišti béčka Českých Budějovic. Doubravka loupila v lázních

A litičtí hráči měli osm minut na srovnání. Trestného rohy se minuly účinkem, ze hry se gól vstřelit nedařilo. Až poslední tlak spojený s odvoláním gólmana Nečase přinesl srovnání z hokejky Ondřeje Sochora.

„Doufám, že jsme si to vybrali. Je jasně vidět, že česká špička, kam Rakovník patří, se neporazí sama. Každý náš zápas musíme hrát na sto procent,“ je si vědom litický trenér Jan Dolejš, jehož svěřence čeká náročný program. „Máme před sebou dvojkolo, kdy v sobotu přivítáme vedoucí Slavii a v neděli probouzející se President,“ dodává kouč Dolejš.

Rakovník – Plzeň-Litice 2:2
Poločas: 0:0. Branky Litic: Bárta a Sochor.
Sestava Litic: Nečas, Čech, Benda, Šesták, Hes, Kondrát, Koryťák, Uhlíř, Bystřický, Kačírek, Sochor, Linhart, Gerlický, Bárta, Skála.

Bitva o Plzeň se koná 27. října.
Hokejová bitva o Plzeň se blíží