Soustředěný výkon v defenzívě potvrzený hostujícím gólmanem Vojtěchem Pažitkou nepustil Slavii vyjma prvních pěti minut do žádné šance a dokonce ani do žádného trestného rohu. 

Dopředu postupně se zlepšující a variabilní kombinace přinesla nejvyšší výhru nad českým pozemkářským hegemonem. „Musím kluky pochválit za spoustu výborných individuálních výkonů, ale především za týmové pojetí defenzívy, ale i útoku. Dát Slávii několik branek do opuštěné svatyně se neděje každý zápas," hodnotí duel plzeňský kouč Tomáš Levý.

Plzeň Litice - SK Slavia Praha 10:0 (3:0)
Branky Litic: Uhlíř 3, Sochor 2, Gerlický 2, Benda, Čvančara, Šesták.
Sestava Litic: Pažitka, Koryťák, Šesták, Bystřický, Uhlíř, Čvančara, Gerlický, Sochor, Kačírek, Benda.

Basketbalisté Plzně v zápase s Pelhřimovem, který porazili 89:72.
Lokomotiva zastavila sérii proher a hladce porazila Pelhřimov

Celek Bohemians, halový specialista, tentokrát před rozjetými Liticemi musel sklopit hlavu. Podobná defenzíva obou týmů, zcela jiné pojetí útočné fáze. Pražský tým se svojí strojovou kombinací a na druhé straně improvizující plzeňský celek opírající se o několik individualit, které více a více dávají svůj um ve prospěch týmového výkonu.

„Bylo to těžké utkání, velmi vyrovnané. Ve třetí čtvrtině jsme nevyužili několik gólových situací a v poslední nás ve hře v oslabení naopak podržel brankář Pažitka a výborná defenzíva celého týmu. V momentě, kdy zápas zvládneme v hlavách, a to se dnes dařilo, tak je potenciál týmu velký," popsal svůj celek litický trenér Tomáš Levý.

Šest bodů posunulo plzeňský tým na druhé místo za zatím nepokořený Rakovník. Další dvojkolo je na pořadu 17. prosince. Dvoutýdenní pauza je z důvodu mistrovství Evropy, které se koná v německém Hamburku. Z plzeňského výběru mají šanci se nominovat do výběru ČR Adam Uhlíř a Lukáš Benda.

Plzeň Litice - Bohemians Praha 3:2 (3:2)
Branky Litic: Uhlíř 2, Benda.
Sestava Litic: Pažitka, Koryťák, Hes, Šesták, Bystřický, Uhlíř, Čvančara, Gerlický, Sochor, Kačírek, Benda.

Vojtěch Budík (vlevo) rozhodl o výhře Plzně v Mladé Boleslavi..
Uzdravil se a rozhodl. Obránce poslal gól i vítězství babičce do nebe