Pozemkáři Bolevce v derby přehráli Litice

Plzeň - Druhý turnaj halové extraligy v pozemním hokeji se odehrál v hale Slavie VŠ Plzeň v Borském parku. Pořadatelem byl oddíl TJ Plzeň-Litice.

13.12.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Hned v úvodním střetnutí došlo na plzeňské derby. Hráči HC Bolevec v něm potvrdili dobrou formu z úvodního turnaje a zdolali svého městského rivala poměrem 3:1. Ve druhém střetnutí však nestačili na obhájce titulu Rakovník. To Litičtí se až ve čtvrtém utkání halové extraligy dočkali prvních bodů, když porazili nováčka Pragu 4:1.

TJ Plzeň-Litice - HC Bolevec 1:3 (0:2, branky: Dolejš Suchý, Melzer, Krýsl). Utkání začalo oboustranně obezřetně, jako první se prosadil Bolevec, když po nahrávce Machůta skóroval Suchý. Do přestávky po rychlé rozehrávce brankáře Vacátka zvýšil na 2:0 Melzer. Po přestávce přidal třetí gól Bolevce Krýsl, Litice až v závěru korigovaly Dolejšem.

TJ Plzeň-Litice - HC Praga 4:1 (2:0), branky Litic: T. Koryťák, Rumplík, Dvořák, Dolejš.

Litice: Jurek T. Koryťák, J. Koryťák, Dolejš, Dvořák, Levý, Strejc, Rumplík, Nocar.

„Oproti minulému turnaji došlo ke zlepšení hry dané především zapojením zkušenějších hráčů. V obou zápasech jsme měli optickou převahu, ale stále nás sráží nízká produktivita v útoku a malá ochota trpělivě kombinovat,“ uvedl asistent trenéra Litic Michal Soukup.

HC Bolevec - HC Rakovník 4:7 (branky Bolevce: Suchý 2, Hynčík, Bicek). Bolevec do utkání vstoupil špatně, hned v první minutě inkasoval. Pak vyrovnal hru, ale Rakovník do přestávky udržel jednobrankové vedení. V úvodu druhé půle vyrovnal Suchý, Bolevečtí měli i další šance, ale branky střílel soupeř.

„Nepodařilo se nám zcela navázat na velmi dobrý výkon z minulého dvoukola, i tak můžeme být spokojeni se ziskem tří bodů ze zápasu s Liticemi. S Rakovníkem jsme zaváhali v úvodu a zápasy s takhle kvalitním soupeřem se poté těžko dotahují,“ zhodnotil oba zápasy trenér Miloslav Krýsl.

Třetí dvojkolo halové extraligy se hraje již tuto sobotu v Praze na Slavii.

Bolevec: Vacátko Machůt, Kindl, Houška Bicek, Krýsl, Bareš, Suchý, Melzer, Hynčík.

Ostatní výsledky: HC Rakovník - Bohemians Praha 4:2, Slavia Praha - Praga Praha 14:1, Bohemians - Slavia 4:7.

Příběh Manon získal v Plzni baletní podobu

Plzeň -  Ačkoliv se příběh o povrchní a přelétavé dívce Manon dostal na jeviště plzeňského Divadla J. K. Tyla (DJKT) už celkem šestkrát; z toho byla dvakrát uváděna jako Pucciniho, dvakrát jako Masenetova opera a dvakrát jako činohra, dostává nyní v Plzni poprvé baletní podobu.

Plzeňané vyloupili Jihlavu, ve sváteční den vyhráli 2:1

Jihlava – Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 22. extraligovém kole na ledě Jihlavy 2:1.