Ve 12. minutě hosté vedli 8:4, na což kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský zareagoval oddechovým časem. Po něm domácí srovnali na 8:8. V poslední desetiminutovce prvního poločasu si Plzeň opět budovala náskok až na poločasových 17:12.

Když ve 45. minutě plzeňský Douda zvyšoval na 24:16, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Veřmiřovský si opět vzal oddechový čas a domácí házenkáři se probudili. Brankář Admella několikrát vychytal hostující střelce a posílal své spoluhráče do rychlých protiútoků. V 57. minutě Kopřivnice srovnala na 26:26, a pak Bukovský dvěma brankami ze sedmiček v 58. a 60. minutě rozhodl o vítězství Kopřivnice 28:26.

"Nevím, co se s mužstvem stalo, ale tohle by se nemělo dít. Nechali jsme si utéct vyhrané utkání. Bezprostředně po zápase těžko najdu konkrétní věci, ale spoustu šancí jsme neproměnili, zabývali jsme se výroky rozhodčích a ne hrou. Z tohoto pohledu jsem rozladěn. V neděli máme další zápas a musíme se šedesát minut koncentrovat pouze na hru," zhodnotil duel trenér Plzně Petr Štochl.