To ale není příběh florbalistky Miroslavy Sukové, která ve své poslední sezoně pomohla hráčkám plzeňské Slavie vybojovat historický postup mezi extraligovou elitu.

Úspěch, neúspěch. Sympatická hráčka ve svých 29 letech končí. „Prostě se jednoho rána probudíte a víte, že přišel čas jít dál,“ říká.

Po šesti letech strávených ve Slavii opouštíte nejen klub, ale celou florbalovou scénu. Jaké jsou důvody?
Mé rozhodnutí není ze dne na den. Své záměry jsem holkám i trenérovi sdělila před play-off, abych do závěrečné fáze sezony šla s čistou hlavou. Důvodů je několik, ale ten hlavní je, že se chci v životě posunout dál. Pokud bych chtěla hrát extraligu, muselo by jít vše stranou. Mluvím o osobním životě, ostatních zájmech, práci. Jako tomu bylo doposud.

Přitom vašim florbalovým snem bylo zahrát si Superfinále před vyprodanou 02 arénou. Nezmění ani postup do extraligy vaše rozhodnutí?
Tento sen si už bohužel nesplním, i když je pravda, že stále potkávám hodně lidí, kteří se mě snaží přesvědčit. Není to ale o tom, jestli váháte nebo jestli jste si splnil sen. Prostě se jednoho rána probudíte a víte, že přišel čas jít dál.

Teď ale zpátky k florbalu. V celé základní části ani play-off jste jako tým neprohráli v základní hrací době. Jak týden po skončení ročníku hodnotíte sezonu, ve které jste vybojovali pro plzeňský florbal historický postup mezi extraligovou elitu?
Byla to jedna velká jízda. Od začátku všichni věděli, o co hrajeme. Po vítězství v základní části, což se nám nikdy nepovedlo, jsme to měli všichni v hlavách. Přišlo play-off a my dokázali dojít až na konec. Sen se stal skutečností. Myslím si, že to není jen úspěch pro plzeňský florbal, ale celý západočeský kraj.

Ve finále jste se se spoluhráčkami ale pořádně nadřely. Brno bylo nepříjemným soupeřem. Všechny zápasy se rozhodovaly až v prodloužení či nájezdech…
Byla to velká bitva. Ukázalo se, jak jsou oba týmy vyrovnané. První zápas jsme prohrály v nájezdech a do Brna jsme jely s tím, že musíme vyhrát, jinak je konec. Pocit strachu ale nepřišel, bylo v nás velké odhodlání a sérii jsme dokázaly vrátit zpět do Plzně. Rozhodující zápas byl vrcholem sezony. Zahrát si v takové atmosféře a zažít takový zápas je splněný sen. Bylo to něco neskutečného.

Jaké pocity ve vás převládaly, když se ve třetím zápase trefila v prodloužení Helena Böhmová a o všem rozhodla?
Těžko hledám slova. Okamžitě mi naskakuje husí kůže. Ta radost? Je to největší florbalový zážitek mé kariéry. Večer patřil nám. Moc jsme chtěly vyhrát a také jsme to dokázaly.

Jaké proběhly oslavy?
Oslavy stály za to. Některé z nás slavily ještě několik dní (směje se).

Co bylo vůbec hlavní příčinou tohoto nevídaného úspěchu?
Všechno se to sešlo. I štěstí se na nás ve finále usmálo. Šance na postup byla letos největší, ale bylo potřeba jít tomu naproti.

Pokud nepočítám pohár, tak v základní části 1. ligy a play-off jste během 26 utkání posbírala 27 bodů za 18 branek a 9 asistencí. Byla jste spokojená se svými výkony?
Osobní hodnocení je v porovnání s tím, co jsme jako tým dokázali, až to vedlejší. Byly lepší sezony, ve kterých to více padalo. Ale v tom je to kouzlo. I když se vám střelecky tolik nedaří, zaskočí někdo jiný.

Čemu se vlastně věnujete mimo florbal? Jaké jsou vaše další záliby?
Ve volném čase se naplno věnuji práci s mládeží v oblasti trénování tenisu. Od mala mám moc ráda také fotbal.

Jaký je váš fotbalový idol?
David Beckham. I číslo, které nosím na dresu (7), je spjato právě s ním.

Komu ve fotbale fandíte?
Téměř celé rodina fandíme Spartě. V tomto ohledu jsem to mívala s holkama na Slavii těžké (směje se).

Komu vděčíte za svou florbalovou kariéru? Chtěla byste někomu poděkovat?
Ráda bych poděkovala především rodině, která mě celou dobu podporovala. Holkám z týmu, protože bez nich bych tohle nikdy nezažila. Za ty roky se vytvořila taková přátelství, o kterých vím, že neskončí ani po ukončení aktivního hraní. Poděkování patří také trenérům. Hlavně za trpělivost. Velké dík patří také skvělým fanouškům.

Budete spoluhráčky sledovat i v extralize?
Samozřejmě. Věřím, že mají na to, aby se tam neztratily.

Petřín Plzeň - Český Krumlov
FOTO: Petřín vybojoval pouze bod. Přeštice přehrály Soběslav