„Výsledek ani nevím, protože jsme to nepočítaly. Myslím si ale, že výkon vypadal dobře. Nechalo se na zápas dívat. Po tříměsíční pauze, v níž jsme jen běhaly, bylo super opět hrát. Holky byly nadšené z toho, že jsme dělaly něco jiného, než střílely na bránu. Vyzkoušely jsme si nějaké kombinace,“ řekla kapitánka DHC Plzeň Linda Galušková s tím, že odveta s Mostem bude příští čtvrtek od 19.00 hodin na severu Čech.

Účast DHC Plzeň v MOL lize potvrdila Exekutiva Českého svazu házené pár hodin před zápasem. Házenkářky se vrací do nejvyšší soutěže po roční přestávce. „Všechny jsme se radovaly, byla to čirá radost a něco neskutečného. Říkaly jsme si, že se na nás konečně usmálo štěstí. Na MOL ligu se těšíme,“ popsala Galušková.

Radost z postupu koncentraci na přátelské utkání prý nenarušila. „Naopak. Bylo to lepší, protože už šlo o přípravu na MOL ligu, v níž se opět potkáme s Mostem. Zápas jsme braly tak, že už hrajeme proti soupeři, který je ve stejné soutěži,“ vysvětlila.

Plzeňanky se budou chtít podle Galuškové pohybovat kolem šestého nebo sedmého místa. Sezonu 2020/2021 MOL ligy odstartuje 13 družstev – devět českých a čtyři slovenské. Což je o jeden tuzemský celek více a o dva slovenské méně. „Neřešily jsme, jestli je lepší méně týmů ze Slovenska. Města hrající MOL ligu jsou docela blízko českých hranic, takže se cestování dalo snést. Bylo to podobné výjezdům na Moravu,“ tvrdila Galušková.

Ani lichý počet družstev Západočeškám nevadí. „Zažily jsme to minulou sezonu v první lize. Někdy jsme měly volný týden, takže trenér měl příležitost nám trošku více naložit,“ dodala s úsměvem Linda Galušková.