Na Šumava Rallye, úvodním podniku šampionátu , skončila plzeňská posádka pátá a víkendovou Rallye Český Krumlov nedokončila. Na vině byly technické problémy. Pech s Uhlem sice v úvodu soutěže stačili dvojici továrních škodovek pilotovaných Kopeckým a Tidemandem, ale pak je zastavily potíže s převodovkou.

„Nechtěli jsme ji vzhledem k její ceně poškodit a momentálně nejsme schopni ji za daný čas vyměnit. Proto jsme se rozhodli z rallye raději odstoupit," vysvětloval Pech.

Z druhého startu s vozem Porsche 997 GT3, silným speciálem jen se zadním náhonem, byl ale plzeňský pilot nadšený.

„Tak, jak jsem na Rallye Šumava cítil, že auto neřídím, tak teď jsme se neskutečně svezli. Jen musíme ještě vše vyladit," říkal Pech.

Před startem si přál, aby se s porsche mohl ještě chvíli učit na suchu. Jenže v okolí Českého Krumlova lilo a přišlo i krupobití, které na silnice srazilo klouzavé listí a jehličí.

„Byly to nejtěžší podmínky, jaké jsme si mohli představit. Přesto jsem se oproti první rallye cítil jistější. Víc jsem využíval sílu auta, což dokazují dosažené časy," sdělil devětatřicetiletý pilot.

O to víc litoval trablů s převodovkou, které se začaly projevovat už v průběhu pátku. „Některé ostré zatáčky jsem mohl jet jen na jedničku nebo na trojku. Odstoupení mě mrzí, protože jde jen o dětské nemoci nového vozu. I tak mám ale dobrý pocit z toho, jak jsme po Šumavě pokročili. Mechanici odvedli skvělou práci," prohlásil Pech.

Znovu do boje vyrazí za necelé tři týdny na Agrotec Rallye Hustopeče.