Těžšího soupeře měl v semifinále určitě druhý nasazený Hernych, který si musel poradit s turnajovou čtyřkou Janem Hájkem z TK Agrofert Prostějov. To se mu podařilo o po setech 6:3, 6:4 se mohl těšit na finálového soupeře. „První set jsem hrál víceméně bez chyby a ve druhém jsem také zbytečně nekazil. Hrál jsem hodně soustředěně a padalo mi to tam. Myslím si, že jsem vyhrál zaslouženě. Patrně jsem na tomto turnaji zahrál zatím nejlépe,“ věřil Hernych.

Ve druhém souboji čekal třetího nasazeného Jana Vacka soupeř z TK Sparta Praha Lubomír Majšajdr. Vacek i zde potvrdil roli favorita a po sesech 6:4, 6:2 se mohl radovat z postupu do závěrečného duelu. „Určitě to bylo jednodušší než ve čtvrtfinále s Romanem Jebavým. Muj soupeř dělal od zadu hodně chyb a když se mi podařilo vrátit jeho servis, což byla jeho největší zbraň, tak jsem většinou tu výměnu vyhrál. Vyhrál jsem možná až překvapivě snadno. Snad mi vydrží forma i do finále,“ uvedl Vacek.

Jeho soupeř Majšajdr byl ze svého výkonu zklamaný. „Dneska jsem předvedl nic moc zápas. Nějak mi to nesedělo, možná jsem byl trošku nervózní. Moc jsem se na to utkání těšil, ale teď jsem z toho trošku zklamaný. Na druhou stranu, kdyby mi někdo před turnajem řekl, že dojdu až do semifinále, tak bych to bral všema deseti,“ přiznal devatenáctiletý tenista.

Výsledky z tenisového halového mistrovství České republiky mužů v Plzni.

Dvouhra – semifinále: Majšajdr (TK Sparta Praha) – Vacek (I.ČLTK Praha) 4:6, 2:6, Hájek (TK AGROFERT Prostějov) – Hernych (I.ČLTK Praha) 3:6, 4:6.

Čtyřhra – semifinále: Vacek, Hernych – Hájek, Štork (ČLTK 1928 Olomouc) 6:3, 6:4, Suchánek, Michnev (TC Realsport/Moravskoslezský tenisový klub) – Jebavý, Vrbka (I.ČLTK Praha/TC Realsport) 6:7 (4), 2:6.

Finále: Vacek, Hernych – Jebavý, Vrbka 6:4, 6:2.

Z vítězného páru se stanou soupeři

Vítězství ve čtyhře si v pátek na tenisovém halovém šampionátu v Plzni zajistil pár z I. ČLTK Praha Jan Hernych, Jan Vacek. Ve finálovém utkání porazili dvojici Roman Jebavý, Jiří Vrbka 6:4, 6:2.

Po triumfu ve čtyřhře si oddíloví kolegové Hernych a Vecek navzájem poblahopřáli a v sobotu se sejdou na jednom kurtu znovu. Tentokrál ale jako soupeři.

„My to zase tak dramaticky nebereme. Dobře se známe a tohle se prostě na turnajích stává. Určitě mezi námi nepanuje žádná přehnaná rivalita,“ vysvětluje Hernych.

Jeho soupeř to vidí úplně stejně. „Jsme s Honzou dobrý kamarádi a tady v Plzni spolu spíme na pokoji. Samozřejmě už jsme proti sobě hráli hodněkrát. Pro nás je především motivace zahrát si tady dobré zápasy. Tento turnaj se nepočítá do žebříčku ATP, takže na nás není vyvíjen takový tlak. Je to určitě dobrá připrava na větší turnaje,“ uvedl Vacek.