Jednička turnaje a 136. hráč hráč žebříčku ATP Tomáš Zíb (TK Neridé) sice k zápasu druhého kola proti Marku Michaličkovi (TK Start Praha-Topolka) nastoupil, ale po pár úderech na rozehrání utkání skrečoval. „Už asi měsíc a půl mám problémy se zápěstím a nevím, co s tím. Ani ten středeční zápas mi nepřidal, ty balony jsou tady strašně těžký,“ vysvětloval příčiny svého konce v turnaji Zíb.

„Chtěl jsem zkusit, jak to půjde, ale kvůli pár zápasům nechci riskovat, že nebudu moct hrát další turnaje. Lepší teď pro mě určitě bude, když se dám úplně dohromady a pomalu se soustředím na začátek sezony,“ dodal Zíb.

Michalička byl z postupu bez boje poněkud rozpačitý. „Sice jdu dál, ale rozhodně bych si radši zahrál, moc jsem se na to těšil,“ řekl Deníku.

V bojích o titul však stále zůstávají další tři spolufavorité celého turnaje, Jan Hernych (I.ČLTK Praha), Jan Vacek (I.ČLTK Praha) a Jan Hájek (TK AGROFERT Prostějov).

Vacek vyřadil ve dvouhře posledního zástupce pořádajícího oddílu TK Slavia Plzeň Michala Schmida 6:3, 6:4 a Hájek zdolal Jiřího Košlera (I.ČLTK Praha) 7:5, 6:3.

Přemožitel plzeňského Tomáše Urbana z prvního kola Hernych si tentokrát poradil s oddílovým kolegou Martinem Kameníkem 6:4, 6:2. „Byly to úplně jiní soupeři. Urban je levák s dobrým servisem, ale zase horším pohybem. Kameník se však lépe pohybuje. Kdybych to měl porovnat, tak pro mě to byly zápasy na stejné úrovni,“ uvedl Hernych.

Letošní ročník turnaje zatím nejlépe svědčí hráčům I. ČLTK Praha, kteří si vybojovali čtyři místa ve čtvrtfinále dvouhry. Navíc půjde o dva vzájemné souboje těchto oddílových kolegů, a tak je jasné, že i o finále budou usilovat dva hráči tohoto klubu.

Čtvrteční program v hale Slavie VŠ Plzeň startuje v 11 hodin čtvrtfinálovými souboji ve dvouhře mužů, čtvrtfinále čtyřhry začne po 15. hodině.

Slavia vyklidila pozice, Schmid podlehl Vackovi

Naděje TK Slavia Plzeň na úspěch ve dvouhře na tenisovém halovém mistrovství České republiky mužů pohasla už ve druhém kole. Poslední zástupce pořádajícího oddílu Michal Schmid podlehl třetímu nasazenému Janu Vackovi ve dvou setech 3:6, 4:6.

Schmid nastoupil do utkání s velkým odhodláním, ale úvod prvního setu mu nevyšel. „Za stavu 1:2 jsem ztratil podání a soupeř potom dovedl servisem první set do konce,“ mrzelo domácího tenistu.

Druhý set začal Schmid naopak velmi nadějně. „Dobře jsem returnoval a vedl jsem 3:0,“ popisoval vývoj utkání devatenáctiletý talent. „Za stavu 3:1 jsem ale při podání a výhodě udělal dvě dvouchyby za sebou a to asi rozhodlo. Soupeř se dostal do hry a otočil to,“ pokračoval Schmid.

A protože nepostoupil z prvního kola čtyřhry, účast na šampionátu tím pro něj končí. „Mrzí mě to, chtěl jsem dojít dál. Ale aspoň se teď mohu věnovat škole,“ dodal student Sportovního gymnázia v Plzni.

Vacek přiznal, že zápas se Schmidem nebyl jednoznačnou záležitostí. „Měl jsem proti sobě určitě lepšího soupeře než v úterý. Bylo vidět, že je s povrchem hodně dobře sžitý a v některých momentech to trefoval hodně kvalitně. Měl jsem s ním co dělat. Myslím, že má dobrý potenciál, ale ještě má hodně na čem pracovat,“ uvedl po utkání Vacek.

Výsledky z tenisového halového mistrovství České republiky mužů v Plzni.

Dvouhra – 2. kolo: Michalička (TK Start Praha-Topolka) - Zíb (TK Neridé) scr., Kučera (I.ČLTK Praha) – Majšajdr (TK Sparta Praha) 6:7 (4), 6:4, 3:6, Vacek (I.ČLTK Praha) – Schmid (TK Slavia Plzeň) 6:3, 6:4, Jebavý (I.ČLTK Praha) – Pultr (LTC Modřany 2005) 6:1, 7:6, Karol (I.ČLTK Praha) – Vrbka (TC Realsport) 2:6, 2:6, Košler (I.ČLTK Praha) – Hájek (TK AGROFERT Prostějov) 5:7, 3:6, Zeman (I.ČLTK Praha) – Adamčík (I.ČLTK Praha) 6:2, 6:4, Kameník (I.ČLTK Praha) – Hernych (I.ČLTK Praha) 4:6, 2:6.

Dvojice pro čtvrtfinále: Michalička – Majšajdr, Vacek – Jebavý, Vrbka – Hájek, Zeman - Hernych.

Čtyřhra – 1. kolo: Vacek, Hernych – Chvátal, Blažek (TK Slavia Plzeň/TK Škoda Plzeň o.s.) 3:6, 6:1, 6:2, Šátral, Posejpal (oba TK Slavia Plzeň) – Štengl, Urban (oba TK Slavia Plzeň) 3:6, 2:6, Hájek, Štork (ČLTK 1928 Olomouc) – Kohout, Kočíb (TK Sparta Praha/SK Aritma Praha) 3:6, 6:4, 6:2, Pultr, Michalička – Košler, Vojtíšek (T. K. MILTEN) 6:2, 1:6, 2:6, Adamčík, Franěk (Severočeská tenisová o.s.) – Suchánek, Michnev (TC Realsport/Moravskoslezský tenisový klub) 6:7 (6), 4:6, Brunclík, Fafl (TK Tenis-centrum H. K./ SK Aritma Praha) – Majšajdr, Vojtěchovský (TK Doksy) 6:7 (3), 2:6, Kameník, Kučera – Schmid, Luhan (TCG Karlovy Vary) 6:3, 6:4, Jebavý, Vrbka – Zeman, Karol 6:2, 4:6, 7:5.