Porážce 27:29 však Milan Škvařil nezabránil. „Mrzí mě to. Zápas jsme si prohráli sami v prvním poločasu. Mysleli jsme si, že sérii ukončíme, ale realita je jiná. Byli jsme moc přemotivovaní z toho, jak hodně jsme to chtěli ukončit. Dělali jsme chyby a porazili jsme se sami, i když Dukla bojovala až do konce,“ řekl Milan Škvařil.

Překvapila vás Dukla?

Ne. Byla to přestřelka. Dařilo se jí dávat góly, vedla o osm gólů, ale pak to tam začalo padat nám a stáhli jsme ztrátu na remízu. Jenže pak jsme opět neproměňovali. Prohráli jsme si to v hlavách. Všichni chtěli, věřili jsme, že to zmákneme, dotáhli jsme se na Duklu, ale v závěru to asi bylo i o štěstí, protože někomu se podaří vstřelit gól, ale jinému ne.

PUSA PARTNERCE. Plzeňský záložník Lukáš Kalvach a jeho gólová oslava.
Viktorián Kalvach věnoval gól těhotné přítelkyni

Nebyl problém v tom, že jste jen vyrovnali a nedali vedoucí gól, což by mohlo Duklu zlomit?

Asi zrovna já jsem mohl vstřelit branku na 23:22. Ale to je všechno kdyby nebo mohli, nemohli. Prostě se tak nestalo. Série je 2:1 a musíme se připravit na zápas v Praze.

Čtvrté utkání je až 5. května. Nehrál byste raději už tuto středu?

Nejraději bych hrál hned druhý den, protože dlouhé pauzy nemám moc rád. Na druhou stranu dostaneme čas na vyléčení šrámů a na Duklu snad odjedeme kompletní.