Měl přehled o všem, co se při přípravě i průběhu velké mezinárodní akce seběhlo. A Jan Bohatý pracuje stále, i když od klání v Městské sportovní hale uběhly již tři týdny. „Nyní je zapotřebí vyřídit převážně administrativu, reporty pro UCI, vyúčtování dotací. Do měsíce po akci bude hotovo vše, alespoň doufám," přeje si.

Turnaj, ke kterému se sjelo deset týmů ze šesti zemí, chystal pořadatelský Start VD Plzeň téměř dva roky. „Když se stále nedařilo získat potřebné finance, byli jsme již připraveni Světový pohár odmítnout. Tím by značně utrpěla výborná pověst plzeňského oddílu a celé české kolové," přiznal Jan Bohatý. „Bohužel jsme se totiž setkávali s téměř nulovým zájmem malých i velkých firem. Úsilí vynaložené na vypracování nesčetných žádostí o dotace bylo neúměrné výsledku. Zlomovým momentem nakonec bylo schválení žádosti o podporu od Plzeňského kraje," vyzdvihl.

Průběžně se na přípravě turnaje podílel spolu s ním tucet dobrovolníků, vesměs plzeňských „kolováků". „V hale při samotné soutěži potom pracovalo zhruba padesát lidí, opět převážně dobrovolníků," sdělil Bohatý. „Ze spolupráce s nimi jsem byl nadšený. Jejich odhodlání a ochota během turnaje mne utvrdila v tom, že se kolem kolové pohybují bezvadní lidé."

Odměnou jemu i klubu byly pozitivní reakce účastníků i mezinárodní federace. „Nedostaly se ke mně žádné stížnosti od hráčů ani od UCI. Je to pro mě ohromující, nic takového jsem nečekal. Vše klaplo," upozornil Bohatý.

Přesto byl z nezájmu řady institucí zklamán. „Každopádně jsem čekal jejich větší přízeň. Diváků přišlo dost, na pět stovek. Vždyť jsme soupeřili se závěrem play-off házené, finišem hokejového šampionátu a mistrovskou tečkou fotbalové Viktorie. Naši kluci (Kydlíček – Reindl, celkově devátí – pozn. red.) zahráli také pěkně, za svůj výkon se nemusí stydět," hodnotil.

Byl by ochoten podstoupit ještě někdy podobou pořadatelskou anabázi? „Když nám UCI nabídla pořadatelství, řekli jsme si, že je to výzva, a my jsme ji zdolali. Pokud bychom ještě někdy měli pořádat něco podobného, bylo by třeba finanční otázku řešit jinak. Muselo by jít o jednu či dvě velké dotace, které by pokryly náklady. A nemohli bychom to dělat pouze jako dobrovolníci. Pořádání takové akce je práce na plný úvazek," poznamenal Jan Bohatý.