Jakub minulou sezonu získal tři medaile z republikových šampionátů v hodu diskem a ve vrhu koulí. Na mistrovství světa do 18 let obsadil šesté místo. Michal si vybojoval také tři cenné kovy z mistrovství ČR v disku a v kouli. Na mezistátním utkání dorostu skončil druhý. Letos zvítězil ve vrhu koulí na juniorském šampionátu ČR a na mezinárodním mítinku koulařů v Německu a druhý skončil v disku na Evropském poháru ve vrzích.

Není proto divu, že si skvělých výsledků mladých atletů všimli ve Sportovní akademii Zuzany Hejnové a rozhodli se oba bratry podporovat. „Pro nás s bráchou je to samozřejmě pocta. Akademie nám hodně pomáhá jednak materiálně, jednak zviditelněním, protože Zuzka je známá osobnost. Je skvělé být součástí její akademie,“ říká Jakub Forejt.

Pro oba je hodně důležitá podpora v podobě oblečení a bot. „Věci od Nike bychom měli dostávat na jarní a zimní přípravu. Největší problém bude asi s botami, protože naše velikost se špatně shání. Když ale Zuzka napíše, tak jí je firma pošle přednostně,“ vysvětluje Jakub.

Zuzana Hejnová na MS v atletice v Londýně
Akademie atletky Zuzany Hejnové podporuje nadějné bratry Forejtovy

Tento týden absolvovali rozhovor se sportovní psycholožkou. „Troufnu si říct, že nám hodně pomůže, protože se říká, že všechno je o hlavě. Na spolupráci s ní se hodně těším. Bavili jsme se, jak by spolupráce měla probíhat, na co bychom se měli zaměřit a co zlepšit,“ přibližuje Jakub.

Od sportovní psycholožky si hodně slibuje i Michal. „Utvrzení o mentální síle nám hodně pomůže. Hlavně tedy mně. Jsme pořád hodně mladí a nejsme tak zkušení, což se u mě podepsalo na loňském mistrovství světa. Tam se mi vybavily závody, na nichž jsem několikrát přešlápl. Před posledním pokusem jsem měl strach, abych zase nepřešlápl, takže výkon odpovídal jen třináctému místu. Sportovní psychologie může pomoci vyvarovat se podobných neúspěchů,“ popisuje Michal Forejt. Bratři se shodují, že celkově bude akademie Zuzany Hejnové pro ně velkým přínosem.

Cíl letošní sezony bratrů? Dostat se mezi osm nejlepších diskařů na juniorském mistrovství světa.

Útočníci Litic Reinhard Nicklas a Adam Uhlíř (v modrožlutých dresech zleva) zajistili svými góly výhru A týmu Litic  2:0 v derby s městským rivalem z Bolevce.
Oba týmy Litic postupují do finále