„Byl jsem velice rád, že jsem obdržel pozvánku. Na sraz reprezentace jsem se těšil. Je tady super parta,“ pochvaloval si po pondělním tréninku národního týmu David Poloz.

Úplnou reprezentační premiéru zažil krátce po loňských Vánocích proti Rumunsku. „Ty nejdůležitější zápasy přijdou až teď. Půjde o body a postup na mistrovství Evropy. Nemůžete udělat chyby, dvojzápas s Běloruskem musíme vyhrát,“ má jasno Poloz.

Následovalo přátelské utkání s Japonskem a na začátku ledna duely v Německu a v Chebu s Argentinou. „Po zápase v Německu jsem se cítil dobře, ale s Argentinou jsem neproměnil nějaké střely, takže jsem ze srazu odjížděl se smíšenými pocity. Na to už teď nemohu myslet a musím se připravit na Bělorusko,“ ví čtyřiadvacetiletý házenkář.

Je hodně pravděpodobné, že zažije kvalifikační premiéru, protože v nominaci na Bělorusy jsou pouze dvě pravá křídla – Tomáš Číp a právě Poloz. „Nad tím ani nějak nepřemýšlím. Tomáš Číp je mnohem zkušenější a počítám, že bude hrát celý nebo převážně celý zápas. Pokud se na hřiště na chvíli dostanu, budu jen rád. Ale nijak to neřeším. Připravuji se, jako kdybych měl nastoupit. Když nenastoupím, budu kluky podporovat z lavičky. Je to jedno, kdo bude hrát, protože hlavním cílem je postup na EURO,“ tvrdil Poloz.

Ještě v minulé sezoně hráč Talentu Plzeň si zatím pochvaluje působení ve švýcarské lize. „Začátky byly těžké. Herně a střelecky se mi daří, takže jsem spokojený. Hraji 60 minut, takže většinou neslezu ze hřiště. Teď skončila základní část a po reprezentaci nás čeká play-off. Do něho jdeme ze třetího místa, což je asi po dvaceti letech klubový úspěch. Ve čtvrtfinále narazíme na Wacker Thun, což je loňský švýcarský mistr, ale letos se jim moc nedaří. Máme s nimi dobrou vzájemnou bilanci, takže si myslím si, že bychom přes ně měli přejít,“ přibližuje klubové dění David Poloz, který před měsícem s Aarau podepsal novou, dvouletou smlouvu.

Kvalifikační zápas Česko – Bělorusko je na programu dnes v 18.00 hodin v Městské hale na Slovanech. Vstupenky jsou kání na www.ticketstream.cz. Lístek stojí 200 korun.

V Bělorusku budou hrát Češi 14. dubna od 18.00 hodin (SEČ).

V červnu je čekají duely ve Finsku a doma s Bosnou.

Házenkáři Česka vedou tabulku čtvrté skupiny se čtyřmi body.