Grand Prix Saports, hlavní závod pro juniory, ženy, muže Elite a masters, začne na dráze v areálu SK Rapid v Doubravce v 17.30 hodin.

Uplynulá dvě dějství prestižního seriálu kritérií se uskutečnila v Plzni a v Táboře. A obě ovládl stejný muž – obhájce ligového titulu Martin Boubal (na snímku).

Zkušený závodník CK Příbram Fany Gastro se tak hned na úvod série vyhoupl do čela průběžného pořadí a dnes bude v Plzni útočit na třetí vítězství v řadě.

K ruce bude mít Boubal opět svého týmového kolegu a dvorního pomocníka Martina Hebíka.

Cestu k dalšímu triumfu zkusí jezdci ve žlutém triku lídra ztížit závodníci z konkurenčního týmu AC Sparta.

Na Rapidu se borci v rudých dresech představí po návratu ze Srbska, kde absolvovali čtyřetapový závod Bělehrad – Banja Luka ze série Europe Tour. Na plzeňský závod by tak měli být dobře rozjetí.

Po kritériu v Táboře se v průběžném pořadí drží v závěsu za Boubalem mladík Richard Habermann z pražského týmu Kovo. Před lety ještě hokejový obránce nyní exceluje v koncovkách bodovaných spurtů.

Podobně jako Habermann by se chtěl do bojů o ligový titul zapojit také průběžně třetí Oldřich Novotný (CT Weber).

Při Grand Prix Saport budou cyklisté bojovat o vítězství na pásce v každém z padesáti kol, když si dva nejrychlejší borci připíši vždy dva a jeden bod.

Vedle Giant ligy bude na Rapidu pokračovat také Il Sano Cup pro mládežnické kategorie. Handicapový závod žactva a kadetů startuje v 16.40 hodin.

Průběžné pořadí Giant ligy:1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro 60 b., 2. Habermann (TJ Kovo Praha) 52, 3. Novotný (CT Weber) 46, 4. Kraus 33, 5. Petr Kelemen 28(oba Dukla Praha), 6. A. Ťoupalík (Team Sauerland NRW) 28.