Před týdnem Giant liga začala a v úterý znovu v Plzni už 22. ročník seriálu cyklistických kritérií pokračuje druhým dílem. Grand Prix Rafkarna startuje ve sportovním areálu SK Rapid v 17.30 a v černozlatém dresu lídra mužů Elite se představí vítěz úvodního dějství Richard Habermann ze Sparty.

close Nejlepší trio mužů Elite (zleva): Petr Fiala, Richard Habermann a Vojtěch Jonáš. info Zdroj: GL/Tomáš Tesař zoom_in Nejlepší trio mužů Elite (zleva): Petr Fiala, Richard Habermann a Jonáš Vojtěch. Že je 24letý borec, který k cyklistice zběhl před pár lety od hokeje, na jaře v solidní formě, potvrdil o víkendu při závodě Českého poháru. V okolí České Lípy se Habermann dlouho držel v tříčlenném úniku, který hlavní favorité zlikvidovali až tři kola před cílem, a skončil třináctý.

V Plzni se dá čekat, že se strhne souboj právě mezi Spartou v čele s Habermannem a Duklou Praha. Zamíchat se do dění mohou i další týmy, jako před týdnem Lawi–Stars Giant s Jonášem Vojtěchem. Squadra obhájce titulu a vítěze minulých tří ročníků série Martina Boubala, tým Hello CTW, se však na začátku sezony hledá. Sám úřadující šampion, vytížený pracovními povinnostmi, skončil na úvod mimo elitní desítku.

Puntíkovaný dres nejaktivnějšího jezdce oblékne mladík Robert Kobr a v dresu lídra juniorů pojede jeho bratr Richard (oba RKCA). Dres nejlepší závodnice v kategorii žen a juniorek drží domácí Nela Slaníková, i když v barvách Dukly Praha. Pozici vedoucího jezdce Masters hájí Petr Ruman (Cyklo Atom). Stejně jako v zahajovacím díle i v GP Rafkarna budou cyklisté sbírat body v každém z vypsaných okruhů, kdy dva nejrychlejší borci si připíší vždy dva a jeden bod. Muže Elite čeká závod na 55 okruhů, Masters končí v 51. a ženy ve 44. kole. Jezdci Masters a ženy startují půl minuty před hlavním polem.