Sice původně mělo jít o druhý podnik krajské série závodů, kombinujících jízdu na horském kole se střelbou ze vzduchové pušky, ale koronavirová krize a s ní spojená omezení program změnily. Na květen plánovaný zahajovací závod v Přešticích byl v časech pandemie na poslední chvíli zrušen, a série tak začala až o víkendu na Chodsku.

V závodě mužů do 29 let zvítězil Lukáš Pospíšil z týmu Redpoint, ačkoliv při třech střeleckých položkách hned devětkrát z patnácti pokusů minul terč. S šesti chybami druhý skončil Vojtěch Hurda (kola-bbm.cz) před Matějem Kuncendorferem (Copr TJ Přeštice).

V kategorii 30–44 let si první místo vybojoval Ondřej Bílek z Author Teamu Stupno a souboj veteránů nad 45 roků ovládl hlavní organizátor série Marcel Beran z CK Sport Beran Chrást.

Souboj žen 15–29 let se zúžil na dvě závodnice a lepší z nich byla Anna Šmídová z Dobřan. V dalších ženských kategoriích zvítězily Marie Hejzková (Božkov) a Andrea Přibáňová (Dobřany).

Lepší mušku než dospělí prokázali v Chospílu mladí biatlonisté. Bezchybnou střelbou se mezi dívkami 13– 14 let blýskly vítězka Tereza Kazdová (kola-bbm.cz) i druhá Karolína Rutarová (Copr TJ Přeštice), stejně jako třeba její týmový kolega a druhý z kategorie kluků 9–10 let Martin Mrkoš.

Seriál Biatlon MTB pokračuje v neděli 16. srpna v Blovicích a poté zavítá ještě do Chrástu (30. srpna), Hradčan u Chlumčan (13. září), do Skočic (4. října) a vyvrcholí 17. října mistrovstvím Plzeňského kraje v Ejpovicích.

Cestovky v kraji: zájezdy se neprodávají, lidé se bojí

Chospílský cykloton – výsledky (za každý netrefený terč, chybu, trestné kolo): muži 15– 29: 1. Pospíšil (Redpoint) 33:37,7 min. (9 chyb), 2. V. Hurda (kola-bbm.cz) -1:44 (6), 3. Kuncedorfer (Copr TJ Přeštice) -3:06 (8), 30–44: 1. Bílek (Author Team Stupno) 32:35, 7 (4), 2. Vrátník (2V Bikers Blovice) -53,7 (1), 3. Hejzek (Božkov) -2:09,9, nad 45 let: 1. Beran 27:17,2 (3), 2. Chytil -53,7 (6) oba CK Sport Beran Chrást, 3. Kuželka (Kondor Postřekov) -1:56 (5). Ženy 15–29: 1. A. Šmídová (Dobřany) 30:47,1 (3), 3. Chytilová (CK Sport Beran Chrást) -2:13,4 (7), 30–44: 1. Hejzková (Božkov) 34:47,3 (4), 2. Metličková (Zruč-Senec) -1:56,7 (3), 3. Vítová (BC Město Touškov) -3:28,3, nad 45: 1. Přibáňová (Dobřany) 35:45,2 (3), 3. Beranová (CK Sport Beran Chrást) -53 (2), 3. Rutarová (Plzeň) -1:26,7 (4). Vítězové mládežnických kategorií – U15: F. Košťálek (BC Město Touškov), Kazdová (kola-bbm.cz), U13: B. Hurda (kola-bbm.cz), Vítková (BC Město Touškov), U11: M. Hejzek (MS Bike Academy), M. Rutarová (Copr TJ Přeštice), U9: O. Hejzek (MS Bike Academy), J. Vítková (BC Město Touškov).