První minuty zápasu vyšly Karviné, která se dostala do tříbrankového vedení 5:2. Ještě na začátku 15. minuty se Plzeň poprvé dostala do trháku 9:8 a do konce poločasu ho navýšila na 19:16.

Zlom v utkání nastal za stavu 22:19, kdy měl Talent sérii pěti branek – 27:19. Záhy obdržel domácí Jan Chmelík červenou kartu. V poslední čtvrthodině zápasu Plzeň dovolila Karviné dostat se nejblíže na rozdíl šesti branek. Talent proto zaslouženě vyhrál 32:25.

„Klíčem k úspěchu byla skvělá obrana. Tou jsme Karvinou donutili k chybám. K tomu jsme byli v hlavách lépe nastavení než v Karviné. Jsem rád za vítězství a srovnání série. Pro nás se ale nic nemění, protože musíme alespoň jednou vyhrát v Karviné. Bude to těžké, protože Baník má kvalitní mužstvo,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Brankář Talent týmu Plzeňského kraje Karel Šmíd.
Talent chce vyrovnat sérii. Karviné připraví oranžové peklo

Kouč Karviné Michal Brůna souhlasil, že o výsledku rozhodla obrana. „V té jsme byli horší než Plzeň,“ uznal.

Střelcem zápasu byl plzeňský Jan Stehlík s deseti góly. „Mám radost, že jsme se oproti zápasu v Karviné ve všem zlepšili a víc bojovali. Soupeř nedokázal dávat branky a ubránit nás, proto jsme ve druhé půli navyšovali náskok,“ tvrdil Stehlík.

Třetí zápas se hraje v sobotu od 17.30 hodin v Karviné.

Talent Plzeň     32

Baník Karviná   25

Poločas: 19:16. Vyloučení: 8:7. ČK: 1:0. Sedmimetrové hody: 5/4:4/2. Stav série: 1:1. Diváci: 1120. Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt – Stehlík 10, Linhart 4, Vinkelhöfer 4/4, Douda 3, Nejdl 3, Šafránek 3, Režnický 3, Chmelík 2, Škvařil, Šindelář, Korbel, Říha, Kaplan, Sedlák.

Finále play off házenkářské extraligy mužů. Karviná porazila Plzeň (v modrém), atmosféra v hale byla vynikající. Vojtěch Patzel (uprostřed) bráněný Tomášem Nejdlem (vlevo) a Ondřejem Šafránkem.
Talent prohrál první zápas finále. Mohli jsme hrát tak dvakrát líp, tvrdí Štochl