PODÍVEJTE SE: Pech ovládl Rallye Šumava již počtvrté

Klatovy – Plzeňský pilot Václav Pech suverénním způsobem vyhrál 49. Rallye Šumava Klatovy. V cíli se radoval již ze svého čtvrtého vítězství v tomto podniku a vyrovnal tak legendárního Leo Pavlíka. Velmi dobrý výkon předvedl na domácí soutěži klatovský jezdec Petr Hozák, který s produkčním Mitsubishi proháněl silná áčka a nakonec skončil těsně za stupni vítězů.

17.5.2014 1

Posádky na tratích druhé etapy šumavských rallyFoto: Deník/Rostislav Kutěj

Soutěž, kterou provázelo deštivé počasí, ale Pech nezačal dobře. Se svým vozem Mini John Cooper Works S2000 udělal hned na první erzetě, oblíbeném Klatovském okruhu, jezdeckou chybku v retardéru a ztratil několik vteřin. Z prvenství ve zkoušce se tak radovali Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem (Citroën DS3 R5), jenže pak už na Pecha nestačili. „Od druhé rychlostní zkoušky jsme se snažili jet dost rychle," vysvětlil to v cíli obhájce prvenství Pech, který postupně navyšoval svůj náskok. Ovšem v poslední RZ prvního dne musel zvolnit. „V noci začalo dost pršet, nechal jsem tam slicky a dvakrát jsme měli velký aquaplaning. Tak jsem tuto erzetu raději „prodal". Do druhého dne jsem šel s náskokem 18 vteřin, což nebylo moc," řekl Deníku Pech.

Jenže sobota začala pro jeho největšího rivala Jakeše nešťastně, když ještě před polovinou úvodní rychlostní zkoušky chyboval. S poškozeným vozem sice dojel do cíle, ale náskok Pecha na čele soutěže poté přesáhl už jednu minutu a to bylo klíčové. Třetí příčka za nimi patřila Romanu Odložilíkovi (Ford Fiesta R5), který si ji pohlídal až do cíle. Naopak průběžně čtvrtý Jan Jelínek (Škoda Fabia S2000) sklouzl ze silnice a odstoupil. Těsně pod stupně vítězů absolutního pořadí se tak posunuli bojovníci o špičku produkčních vozů. Mezi nimi se nejvíce dařilo klatovskému Hozákovi, který dokázal vybojovat „bramborovou" medaili a v cíli měl z toho obrovskou radost.

Výsledky 49. Rallye Šumava Klatovy: 1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 1:32:26,5, 2. Jakeš, Novák (Citroën DS3 R5) –1:13,6, 3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) –1:21,5, 4. Hozák, Radina –3:24,9, 5. Trojan, Chlup (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX) –5:22,1, 6. Frycz, Spurek (Pol./Subaru Impreza STI) –6:09,5.

Historici

Již 23. Historic Vltava Rallye žádné výsledkové překvapení nepřinesla. Vítěznou posádkou evropského šampionátu historických se stali Švédové Mats Myrsell s Esko Junttilou, kteří soutěž absolvovali s vozem Porsche 911 a porazili rodinnou posádku Johnsenových se stejným vozem o víc jak tři minuty. Třetí dokončili soutěž Maďaři Ferenc Wirtmann a György Barna s vozem Ford Escort RS2000, za nimi dojeli jejich krajané Meklerovi (Alfa Romeo).

Národní šampionát suverénně ovládli Jiří Kalista s Michale Šofrem (Subaru Legacy RS), druhá příčka patřila v cíli Pavlu Karlíkovi a Martinu Fabiánovi (Lada VFTS), třetí dojeli Tomáš Bělohradský a Pavel Bašta (BMW 318iS).

V pondělním vydání Klatovského deníku se budeme věnovat posádkám z Klatovska

Autor: Milan Kilián

17.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.