Bitvu prvního s druhým přineslo úvodní utkání 5. kola - Kobra Stars Bolešiny přivítala Topovky Řenče. A souboj dvou kvalitních celků sliboval dramatickou podívanou. Skóre otevřely brzy Kobry, ale Topovky zanedlouho vyrovnaly. Do poločasové přestávky přidaly Kobry ještě dva góly, a byť se jejich soupeřky hodně snažily, bolešinskou síť rozvlnit nedokázaly. Brzy po obrátce navýšily Kobry svůj náskok na rozdíl tři gólů a Topovkám se střelecky vůbec nedařilo. A když Kobry přidaly na konci utkání další dva góly, bylo o vítězkách jasno. Kobry se díky výhře posunuly do čela průběžné tabulky, ale jen díky lepším výsledkům vzájemných zápasů. Bodů mají s Topovkami stejně, tedy devět.

Zimní DAFL, 5. kolo: Kobra Stars Bolešiny (na snímku fotbalistky v růžových dresech) - Topovky Řenče 6:1.Zimní DAFL, 5. kolo: Kobra Stars Bolešiny - Topovky Řenče 6:1.Zdroj: Yvetta Chmelová

Ve druhém zápase padaly góly bezprostředně po úvodním hvizdu sudího Ivana Petličarovského. Vedení se ujaly Křečandy, ale po pár minutách Andělky, jejich soupeřky, vyrovnaly. Křečandy pak sice častěji pálily na bránu soupeřek , ale měly i smůlu - orazítkovaly tyč nebo břevno brány. A když už míč mířil do sítě, nepustila jej tam gólmanka Renata Klembarová. Ujala se až střela v 16. minutě a Křeč šla k poločasové přestávce s jednobrankovým náskokem. Ale po změně stran se Andělkám dvěma slepenými góly podařilo nepříznivý stav zvrátit.

Klatovští volejbalisté získali proti béčku Domažlic tři body.
Dvojkolo jako den a noc. Volejbalisté Klatov s béčkem Domažlic vyhráli i padli

Když už se zdálo, že z plného počtu bodů se budou radovat Andělky, doslova v hodině dvanácté vyrovnala Křečanda Markéta Rajalová. V následném penaltovém rozstřelu byly úspěšnější Andělky, které tak braly bonusový bod.

Kobra Stars Bolešiny - Topovky Řenče 6:1

Zdroj: Yvetta Chmelová

Poločas: 3:1. Branky: 23. a 49. J. Červená, 9. H. Hájková; 25. Kováříková, 27. Farná, 47. Drastich – 16. Turková. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Sestava Kobra Stars Bolešiny: Rendlová – J. Nováková, J. Červená, Farná, H. Hájková, Drastich, Kohoutová, Kováříková. Sestava Topovky Řenče: Jehlíková – Turková, Ondřejková, Hubková, Škopková, Sýkorová, Růžičková, Vítková.

Andělky Chanovice – PS Křeč Mochtín 3:3 (4:3 PK)

Poločas: 1:2. Branky: 41. a 44. Toningerová, 4. Vlčková – 16. a 49. Rajalová, 2. Hofmeisterová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Sestava Andělky Chanovice: Klembarová – Toningerová, Hozmanová, Skuhravá, Kodýtková, Vlčková, Dudová. Sestava PS Křeč Mochtín: Bučková – Rajalová, Čubanová, Voráčová, Michlová, Bauerová, Mazancová, Hofmeisterová.

Zdroj: Yvetta Chmelová, Martin Mangl

Sport Club Klatovy (na archivním snímku florbalisté v černých dresech) hostí v neděli Spartak Kaplice.