Poslední dvě erzety se jely v areálu vítkovických železáren, a protože v té předposlední ztratil Pech na druhého Mareše téměř devět vteřin, bylo jasné, že to budou nervy až do úplného konce.

Ale zkušený plzeňský jezdec neponechal nic náhodě a už před sebe v celkovém pořadí nikoho nepustil. Na stříbrný stupínek vystoupal Mareš. Až třetí skončil úřadující český šampion Jan Kopecký s novou verzí Škody Fabie RS Rally 2.

„Jsem strašně rád, že jsme se přes všechny vložky udrželi na cestě a dostali se do cíle. Jelo se rychle, bylo hodně vody, sem tam jsme měli nějakou krizičku, ale zvládli jsme to. Od první vložky se jelo naplno,“ prohlásil v cíli Václav Pech.

Do čela 41. ročníku se dostal hned po druhé rychlostní zkoušce a už před sebe nikoho nepustil, i když Filip Mareš na něho včera zle dotíral. „Filip dnes zatáhl a my jsme museli ještě zvýšit tempo. Už to ale bylo na hranici totálního rizika, protože vody bylo tolik, že auto chytalo aquaplaning. O to jsem šťastnější,“ usmíval se 46letý jezdec, který Valašskou rallye vyhrál popáté v kariéře.

VÁCLAV PECH a Petr Uhel s vozem Ford Focus WRC po loňském triumfu na Valašsku.
Sezona rallye začíná. Pech vyrazil na Valašsko, bude obhajovat loňský triumf