„Musím náš tým pochválit, odvedli jsme dobrou práci, bohužel nám chyběl kousek štěstí,“ hodnotil duel domácí kouč Dominik Feštr.

Zápas skupiny A2 Mattoni NBL rozehráli lépe hosté. Během prvních deseti minut zaznamenali čtyři trojky a vedli až 17:7. Do poločasu se domácím podařilo náskok snížit na čtyřbodové manko, po přestávce ale celek USK opět odskočil až na 29:39. Domácí se ovšem znovu do soupeřů zakousli a začali jejich náskok stahovat. Ve 28. min. srovnali na 45:45 a na této vlně pokračovali. Po třech čtvrtinách byl stav 51:47 a vítěznou naději drželi ještě ve 34. min. V závěru ale museli likvidovat finiš hostů, kteří vedli 64:61, 66:63 a 67:65. První prodloužení v sezoně 15 vteřin před koncem zařídil Plzni Novák.

V následné pětiminutovce se nejprve ujali vedení 69:67 díky Fránovi domácí. Pak šestkami otočili hosté na 69:70 a stejným způsobem dvakrát kontroval Novák. K dalším bodům pomohlo Pražanům nešťastné Fránovo vypíchnutí míče u vlastní obroučky, které skončilo košem (71:72), a trestný hod Vyorala. Poslední střelecký pokus měli těsně před sirénou Plzeňané, Novák ovšem z trojkové vzdálenosti minul.

„Říkal jsem hráčům, že jediné, co můžeme v zápase nabídnout, je bojovnost. A to se nám podařilo,“ dodal Feštr.

Ve středu hostí Plzeň od 18.00 hodin Brno.

Fakta: Lokomotiva Interconex Plzeň - USK Praha 71:73 po prodl. (10:17, 27:31, 51:47, 67:67).

Body: Novák 19/1, Pecka 14/1, Kovanda 13/1, Soukup 10/1, Říha 7/1, Frána 5, Honomichl 3 - Bjegovič 18, Hruban 15/3. TH: 20/14 - 32/18. Fauly: 27:19. 5 chyb: Klimeš (USK). Trojky: 5:7. Diváků: 150.