KARA Trutnov - Lokomotiva Plzeň 67:77 (18:20, 37:45, 52:61)

Nejlepší střelci: Malý 14, Hlaváček 11 - Velenský 29/2, Kovanda 15, Kubizňák 13/3, Dvířka 9. Fauly 26:18, trojky 8:5, trestné hody 16/12:24/16, rozhodčí Kapaňa, Válek.

Utkání, ve kterém trenér Marian šetřil ne zcela zdravého Fránu a nehrál nemocný Šverma, bylo v úvodní desetiminutovce hodně vyrovnané. V 9. minutě Lokomotiva odskočila na rozdíl 7 bodů, ale chybami v závěru domácí skóre srovnali. Podobný obraz poskytla i druhá čtvrtina. Ve 20. minutě Velenský zaznamenal důležité čtyři body a plzeňský tým šel do šestibodového vedení. Trutnov ještě dokázal ve 24. minutě srovnat na 47:47, ale pak vzal režii do svých rukou Velenský. Jeho 10 bodů v závěru třetí čtvrtiny bylo prakticky rozhodujících.

Kondoři Liberec - Lokomotiva Plzeň 64:70 (18:18, 30:28, 52:44)

Střelci: Pomikálek 26, Landa 16 - Kovanda 16, Dvířka 15/2, Frána 12/1, Honomichl 11. Fauly 20:19, trojky 7:6, trestné hody 13/9:15/11, rozhodčí Baudyš, Kuřitka.

V souboji dosud neporažených týmů nastoupili domácí sebevědomě pod dojmem padesátibodové výhry nad Chomutovem, navíc posíleni Pomikálkem z Děčína. Liberec v úvodu střetnutí, kde dominovaly obrany, vedl dvou až tříbodovým rozdílem, ale víc mu hosté v první dvacetiminutovce nepovolili. Pok začal „úřadovat“ téměř neomylný Pomikálek, který zaznamenal v tomto úseku 14 bodů, a Kondoři v 26. minutě vedli 48:36.

V závěru třetí čvrtiny ale přišly důležité koše Honomichla. V poslední čtvrtině Lokomotiva výborně bránila. Prvních pět minut domácí nevstřelili jediný koš, Kovanda naopak dal osm bodů v řadě a v 35. minutě bylo srovnáno 54:54. Pak šli hosté poprvé do vedení a soupeř znervózněl. Koncovku plzeňský celek zvládl na výbornou.