Na prvního máje generálka v rámci krajského AC Heating Cupu za účasti 265 bikerů. A hned o víkendu start Českého poháru horských kol v cross country s ještě početnějším startovním polem včetně zahraničních jezdců.

Šestý ročník MTB Cupu Plzeňského kraje v Městě Touškově kousek od Plzně má punc UCI kategorie C1, což je třetí nejvyšší úroveň v hierarchii UCI.

Hlavní závody žen a mužů jsou na programu v sobotu ve 13.30, respektive v 15.30 hodin. Neděle je vyhrazena soubojům žactva a mladších kategorií.

Bude nač se dívat.

Na okruhu v touškovské rokli se představí kompletní česká špička.

Vedle Adély Holubové, která doma zabojuje o účast na olympiádě v Paříži, přitahuje největší pozornost fanoušků Ondřej Cink.

„V úvodu týdne mně sice nebylo dobře, dva dny jsem jen odpočíval, ale už se to zklidnilo a zatím to vypadá, že bych měl v Touškově startovat. Tamní závod mám rád a chci jet,“ vzkazuje příznivcům 33letý rodák z Rokycanska

Olympijskou sezonu Cink naostro odšpuntoval nedávno v Brazílii v úvodních podnicích Světového poháru.

Do hlavních závodů v Mairiporá i poté v Araxá startoval český šampion po 21. a 23. místě v short tracku z třetí lajny a výsledkem byla 17. respektive 36. příčka.

„V sezoně s vrcholem na olympiádě do toho všichni šlapou naplno. Špička je zase vyrovnanější a nabitější. V Mairiporá se třeba první třicítka chlapů vešla do minuty a půl,“ podotkl jezdec profitýmu Primaflor Mondraker.

„V závodě si nejde ani na chvíli orazit. Když to uděláte, tak vás předjede hned pět lidí. Což jsem si vyzkoušel v Araxá. Odstartoval jsem kolem třicítky, ale pak jsem měl pád, a než jsem se oklepal, byl jsem padesátý. A i když jsem se ke konci docela rozjel, tak z toho bylo jen 36. místo,“ uvedl Cink.

Teď už česká jednička myslí na další díl Světového poháru, který se za necelý měsíc koná v Novém Městě na Moravě. Směřuje k tomu přípravu i závodní program. Týden po startu v Městě Touškově se Cink představí na mistrovství Evropy v Rumunsku. „Na Evropě bych měl jet štafety, hlavní závod, a pokud nebude v short tracku kvalifikace, tak i short track,“ plánuje.

Následně vynechá pohár na Zadově a místo toho bude trénovat. „Nejspíš ten víkend vyrazím na Vysočinu, abych měl trať svěťáku jen pro sebe a mohl jsem si ji v klidu najet,“ sděluje biker.

Ale zpátky k otvíráku Českého poháru v Městě Touškově, kde organizátoři zase o něco vylepšili trať. „Je to hravý okruh bez extrémních pasáží. Mně se líbí, a v Touškově startuji rád,“ říká zkušený reprezentant.

Loni Cink v Touškově tehdy druhý díl národní série vyhrál a znovu patří k největším favoritům. A to i přes účast zahraničních jezdců. „Jak jsem se díval, ve startovce už pár cizinců je, tak uvidíme, kdo se na startu nakonec představí,“ podotýká Ondřej Cink.

Jako obhájci pohárové trofeje z loňska se na západě Čech představí Jitka Čábelická a Lukáš Kobes, závodník z Domažlicka, oba z týmu Gapp System – Kolofix.

Vítěz závodu Maximilián Kerl vyhrává jeden ze spurtů.
Silničářům dal mat cyklokrosař Kerl a vede Giant ligu