Semifinálová série, kterou vyhrála Plzeň, se dostala do povědomí veřejnosti hlavně kvůli rozhodnutí extraligových a svazových funkcionářů týkající se zrušení výsledku druhého zápasu v Zubří a jeho opakování, ke kterému nakonec nedošlo, protože svaz extraligový verdikt zrušil.

„Tyto věci jsou už dávno zapomenuté. Čeká nás nový zápas v novém ročníku, Zubří vyměnilo trenéra, takže už bych to nechtěl řešit,“ uvedl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Talent jede do Zubří ke čtvrtému venkovnímu utkání v řadě. „Po výhře ve Frýdku jsme si zvedli sebevědomí, takže do Zubří jedeme bodovat. Bude to čtvrtý zápas za sebou venku, což je dost náročné jak na cestování, tak s ohledem na soupeře. Zatím se nám podařilo bodovat v každém utkání. Věřím, že i v Zubří podáme dobrý výkon a odvezeme si body,“ přeje si.

„Druhý poločas ve Frýdku jsme jsme odehráli dobře. Jestli v tom budeme pokračovat, tak by to mohlo být v Zubří dobré,“ dodal trenér.

V minulých sezonách bývalo zvykem, že duely Talentu a Zubří byly soubojem týmů z čela tabulky. Teď je to jinak, protože na rozdíl od druhé Plzně je Zubří až deváté. „Došlo tam ke změnám - mají nového trenéra a plno kluků, kteří přišli z dorostu. Bude to chtít nějaký čas, než se ti kluci rozkoukají v extralize. Myslím si, že v průběhu sezony se budou zlepšovat,“ tvrdil Tonar.

Uškodily Zubří i odchody Doudy a Klímy? „Jasně. Šlo o dva stěžejní hráče, takže kvalita družstva určitě vzala za své,“ řekl kouč Talentu.

Takhle se plzeňští trenéři (zleva) Martin Straka a Ladislav Čihák dělili s hráči (zleva Miroslav Indrák a Jakub Lev)  o radost z postupu do předkola.
Hokejová Plzeň míří na led posledního