Velkým příslibem pro budoucnost tohoto sportu na západě Čech může být poslední úspěch starších dorostenců KVS Plzeň, kteří s přehledem získali domácí titul.

„Přiznám se, že to pro mě není až tak velké překvapení. Už v minulé sezoně nám chyběl k celkovému vítězství jen krůček a skončili jsme na druhém místě za Hradcem Králové," vzpomíná trenér starších dorostenců Plzně Dalibor Mukenšnábl.

Plzeňští borci zcela suverénně ovládli první dvě kola první ligy, když doma ani v Hradci Králové neztratili jediný bod a poslední kolo v Opavě už je nemohlo o prvenství připravit. Až zde Západočeši poprvé klopýtli a moravskému týmu podlehli 7:11.

Stříbrné medaile z mistrovství České republiky starších dorostenců si pověsili na krk vodní pólisté Opavy, na třetím místě skončil se ziskem jediného bodu Hradec Králové.

Uplynulého ročníku první ligy se zúčastnily pouze tři týmy, ale ani to úspěch plzeňských dorostenců nesnižuje. „Tohle pořád nechápu, ale patrně to bude tím, že ostatní kluby neměly věkově vyrovnané týmy a daly přednost jiným soutěžím. Asi také věděly, že by se ve starším dorostu neumístily v první trojici. To jsou ale pouze spekulace," uvedl Mukenšnábl.

Starší dorostenci Plzně ani po tomto úspěchu nezahálí a dál pilně trénují. „Více než polovina týmu bude hájit barvy klubu také ve druhé lize mužů, která odstartuje za týden. Pro naše mladé kluky to bude výborná příprava," uvědomuje si kouč dorostenecké kategorie v KVS Plzeň.

Ostatně v příští sezoně už tým staršího dorostu opustí řada hráčů. „Většina z nich už nebude splňovat věkové podmínky a budou hrát pouze druhou ligu mužů," vyhlíží Dalibor Mukenšnábl.

V nejbližší době tedy vodní pólisté Plzně v kategorii staršího dorostu úspěch takového kalibru těžko zopakují. „Kvůli nedostatku hráčů jsme v této sezoně ani mladší dorost nepostavili, to jsme nějakým způsobem lepili se Strakonicemi. Na medailové pozice to tedy opravdu nebude, budou tam mladí hráči a tady je každý rok hodně znát," přiznává Dalibor Mukenšnábl.