Součástí šampionátu byli třetí ročník extrémního Combo závodu, který je složen ze dvou závodů na jeden kilometr. Dopoledne se plave mezinárodní mistrovství Polska, odpolední závod je součástí seriálu Českého poháru.

Obou soutěží se zúčastnilo celkem 260 plavců, z toho třicet jich absolvovalo Combo závod – dvakrát jeden kilometr si z plzeňských otužilců zaplavali Lenka Šlehoverová a Jan Šůcha. Petr Vaniš absolvoval v jezeře o teplotě čtyř stupňů odpolední závod Českého poháru rovněž na vzdálenost jednoho kilometru.

Škoda Plzeň – Kometa Brno
Kantner slavil hattrick a Plzeň doma dál vládne

Nejlépe si z plzeňské výpravy vedla Lenka Šlehoverová. Vicemistryně světa v zimním plavání z loňského roku v Murmansku vybojovala v Combo závodu celkové 12. místo v časech 14:04 a 15:13 minuty.

Combo závod si zaplaval také Jan Šůcha z KSO Plzeň – první kilometr zaplaval v čase 15:35 minuty, odpoledne pak byl v cíli za 14:36 minuty a skončil celkově na 16. příčce. Petr Vaniš si v odpoledním závodě Českého poháru vyplaval na trase 1000 metrů 29. místo časem 20:02 minuty.

„Dohromady s Petrem jsme získali v Katovicích 744 bodů a udrželi náš klub KSO Plzeň v soutěži družstev Českého poháru v zimním plavání na sedmém místě před našimi největšími rivaly z České Třebové,“ pochvaloval si po závodě Jan Šůcha.

I v 36 letech je plzeňský fotbalista David Limberský plný elánu. Na snímku z ligového utkání s Příbramí (4:0) uniká kapitánovi soupeře Michalu Škodovi.
Neskutečný zážitek, vzpomíná Limberský na pohárový triumf před 10 lety