Zatímco vzduch měl první únorový den neuvěřitelných 14 stupňů, voda byla výrazně chladnější – teploměr ukazoval pouhých 4,9°Celsia. Skvělého úspěchu dosáhla v Praze sedmnáctiletá plavkyně KSO Plzeň Veronika Šůchová.

Při svém premiérovém startu na 750 metrů zvítězila v čase 13:45 minuty a pro svůj klub získala 270 bodů. Nejvíce bodů (350) posbíral pro tým tradičně její otec Jan, který ze sedmi desítek startujících na královské trati 1000 metrů doplaval na 15. místě (14:52). Cenných 227 bodů vybojoval na stejné trati v cíli 51. Petr Vaniš (19:28).

Hasiči likvidují požár lesa u Chotíkova.
Záchrana pitné vody i obří evakuace, to byl rok hasičů

Druhý největší bodový přínos (323) pro KSO zaznamenala Plzeň Eva Krupičková, která v závodě na jeden kilometr skončila na 24. místě (21:44). Velmi dobře si na stejné trati vedla Lenka Šlehoverová z PK Slavia Plzeň. Stříbrná medailistka z loňského mistrovství světa v zimním plavání v Murmansku byla v cíli osmá v čase 14:18 minuty.

Pětistovku absolvovali z KSO Plzeň patnáctý František Bouda (10:10), 25. Luboš Pytlík (11:38), 26. Jindřich Krása (11:39) a 39. Daniel Mašek (16:30), mezi ženami šestá Magdalena Chodorová (11:11) a 15. Monika Anděla Šindelářová (12:49).

Největší zastoupení měl KSO Plzeň na trati 250 metrů, kde se stejně jako na 100 metrů neměřil čas.

V plzeňské zoo křtili šimpanze
Šimpanzice dostala jméno Caila

Po devíti bodech si na dvěstěpadesátce připsali Jan Mundl, Jan Murin, Karel Prokeš, Karel Rota a Václav Vacek, mezi ženami pak Vlaďka Bauerová, Martina Frýbertová, Andrea Slížková s Jitka Varvařovská. Stovku si z plzeňských otužilců zaplavala Dominika Kučerová.

V soutěži Českého poháru si KSO Plzeň udržel osmé místo, přičemž stáhl náskok na sedmou Českou Třebovou o 378 bodů.

Celkově mají Plzeňané po 17 závodech 13 809 bodů, jen o 20.5 bodu méně než Česká Třebová. Soutěži suverénně vládnou otužilci I. PKO Praha (190 075,5 bodu) před Fidesem Brno (83 340,5) a ČOU Praha (53 533,5).