Voda při 48. ročníku Otužileckého Labe, který je zároveň 19. ročníkem memoriálu Františka Kašparovského, měla teplotu 6,3 °C, vzduch jen 2 °C. Plavalo se ve východočeské metropoli mezi Tyršovým a Labským mostem na klasických tratích od 100 do 1000 metrů.

Na akci do Hradce Králové se sjelo 247 plavců z různých koutů republiky i z ciziny. Ve velké konkurenci se neztratila ani plzeňská pětice.

Jan Murin si zaplaval nesoutěžních 250 metrů, náčelník KSO Plzeň Pavel Vituj vybojoval na trati 500 metrů 24. místo v čase 21:10 minuty, Eva Krupičková byla na 750 metrech třináctá (8:47), Jan Šůcha skončil na nejnáročnější trati jednoho kilometru čtrnáctý (17:37) a Petr Vaniš na stejné trati doplaval do cíle na 38. místě (24:35).

Zatímco jeho oddíloví kolegové odjeli po závodě Českého poháru domů do Plzně, Jan Šůcha v Hradci Králové zůstal.

Druhý den se v Labi zúčastnil závodu pod hlavičkou Evropské asociace IISA, při kterém se soutěžilo na tratích 500 a 1000 metrů.

V této soutěži jsou odlišná pravidla – není povoleno plavat v neoprenové čepici, pouze v silikonové, a nejsou zde stanoveny časové limity. Nutností pro otužilce je ale plavat se záchranným vakem. Voda byla o stupeň chladnější než den předtím (5,3 °C).

Šůchin, jak kolegové Janu Šůchovi přezdívají, doplaval v konkurenci dalších deseti závodníků z celé Evropy na sedmém místě v čase 16:30 minut, o více než minutu lepším než při závodu Otužilecké Labe.

„Cítil jsem se mnohem lépe než v sobotu,“ vysvětloval zlepšení Jan Šůcha, který v nové sezoně nevynechal jediný závod Českého poháru v zimním plavání.