„Měl jsem obavy, jestli Combo závod zvládnu, byla to moje první zkušenost. Dopadlo to ale dobře, odpolední závod jsem dokonce zaplaval o minutu rychleji než dopoledne,“ říká Jan Šůcha. Oba závody dělily pouhé čtyři hodiny.

„Asi za hodinku po dopoledním kilometru jsem už byl v pohodě. Potom jsem se najedl, na hodinku se natáhl a pak už se začal připravovat na druhý závod. Rád bych si v příští sezoně zaplaval Ledovou míli, což je 1,6 kilometru,“ dává si za cíl plzeňský otužilec.

V dopoledním závodě, který byl mistrovstvím Polska, doplaval Jan Šůcha v čase 17:42 minuty v konkurenci pěti desítek plavců celkově na 18. místě, ve své kategorii 18-39 let pak obsadil 12. místo. Odpoledne v závodě Českého poháru vybojoval v čase 16:45 minuty celkově 17. místo a ve své kategorii skončil desátý. Combo závod vyhrál Nizozemec Fergil, druhou příčku obsadil Slovák Nyáry a bronz brala česká plavkyně Renata Nováková.

Skvěle si v Katowicích vedla i dcera Jana Šůchy – Veronika. Patnáctiletá dorostenka vybojovala v závodě na 500 metrů časem 8:24,8 minuty druhé místo nejen mezi ženami, ale i v konkurenci mužů – stupně vítězů totiž opanovaly ženy.

Závod pořádal polský Klub Sportowy Silesia Winter Swimming za účasti plavců z Polska, ČR, Slovenska, Argentiny, Velké Británie, Nizozemska, Ruska a byl součástí Světového pohár IISA (International Ice Swimming Association).