V soutěži mužů zvítězil suverénním způsobem Tadeáš Kalvas. Byl nejlepší v kvalifikaci, v eliminacích pak pokračoval v podobném tempu.

Ve čtvrtfinále proti Tomáši Raškovi z VUT ztratil jediné dva body za turnaj, Kalvas zvítězil 6:2. Další dva souboje už prošel čistě poměrem 6:0. V semifinále vyprovodil Karla Pejčocha z VUT, ve finále pak reprezentanta Michala Hlahůlka z VOŠ EPOL.

Mezi ženami kralovala kvalifikaci Jana Cimická. Čtvrtfinále proti Krejčí z ČVUT a semifinále proti Nechutné z UK zvládla jednoznačně 6:0. Ve finále nastoupila proti Elišce Koťátkové z UK a strhl se souboj s nástřely v ženské kategorii nevídanými.

O vítězce rozhodla až poslední sada, která byla šťastnější pro Koťátkovou. Prohra 4:6 a stříbrná medaile však znamenala pro Cimickou dosud nejlepší umístění na akademickém mistrovství ČR.

Díky zisku zlaté a stříbrné medaile z jednotlivců bylo družstvo ZČU zároveň favoritem v soutěži družstev.

Čtvrtfinále proti MU a semifinále proti ČVUT B skončilo výsledkem 6:0. Finále proti UK A (Koťátková, Vejražka) už bylo výrazně napínavější. Po čtyřech sadách došlo při stavu 4:4 na rozstřel, ve kterém byli úspěšnější Plzeňané a vybojovali titul.

„Akademická mistrovství ČR v lukostřelbě jsou tradičně akcí, která nabízí vynikající sportovní výkony. Na turnaje se pravidelně sjíždí okolo pětadvaceti střelců, ovšem většina z nich jsou skutečně kvalitní střelci, kteří se pravidelně prosazují na seniorských šampionátech. Divák má tak možnost vidět množstvím malý, avšak kvalitou vynikající výtažek celorepublikové lukostřelby. Tadeáš Kalvas a Jana Cimická pracují na své výkonnosti systematicky již několik let a je vidět, že letos se jim skutečně daří. Akademické mistrovství téměř ovládli, tak uvidíme, jak se prosadí v březnu na seniorském mistrovství republiky, kde bude samozřejmě širší konkurence," zhodnotil úspěšné vystoupení plzeňských lukostřelců metodik oddílu 1. LK Plzeň 1935 Jan Šípek.