Podzimní část však pro něj byla dost krušná, mužstvo totiž vlivem řady faktorů nefiguruje v extraligové tabulce na obvyklých pozicích. Přesto neztrácí pozitivní energii, což potvrzuje také v hodnocení první poloviny ročníku a v plánech do budoucna.

Po podzimní části sezony jste zatím na sedmé příčce. Jak jste s bodovým ziskem a postavením v tabulce spokojen?

Bodový zisk mohl být rozhodně vyšší, bohužel jsme několik zápasů těsně prohráli. Ať už to bylo díky neproměňování šancí nebo naší nezkušeností.

A když se zaměříme na samotnou hru týmu…

Snažím se styl hry přetvořit na vyloženě ofenzivní, běhavý hokejbal. Samozřejmě to s sebou přináší určitá rizika. Na takovýto způsob hry potřebuji hodně hráčů, vždy když se sešli skoro všichni, tak to bylo znát a soupeře jsme převálcovali. Bohužel kompletní kádr jsem neměl v podzimní části ani v jednom zápase.

Která utkání se vám povedla nejvíce a která se naopak nevydařila?

Vyloženě povedené byly třeba první dvě třetiny v Hradci, bohužel jsme vedli jen o branku a v závěru jsme opět prohráli. O to více to bolelo. Špatný byl určitě dvojzápas Pardubice, Kert. Nezískat o víkendu doma ani bod je zlé.

Před sezonou i v průběhu podzimu prošel tým výraznou obměnou. Jak se daří zapracovat mladé hráče z dorostu a další nováčky?

Bohužel nešlo ani tak o zapracování, ale o skok rovnýma nohama. Chtěl jsem mladým dávat šanci, ale že vlastně budou muset hrát skoro pořád v tak velkém počtu, to jsem nepředpokládal. Doufám, že se už dostatečně otrkali a na jaře půjdou zase výkonnostně o kus dál.

Dorostenci vypomáhali skutečně v mnoha utkáních. Jak svoji úlohu zvládli?

Přesně dle mých předpokladů bez problémů, jsou dobře připraveni. Pokud budou mít snahu dále se zlepšovat a vůbec chuť v tomto sportu dále pokračovat, je to příslib do budoucna.

Nyní probíhá zimní zápasová pauza. Jak bude vypadat příprava na druhou polovinu sezony?

Budeme trénovat třikrát týdně v hale, na rozdíl od minulých let bude příprava věnovaná i rozvoji herních dovedností jednotlivců. Nebude to jen o hrubé kondici, hráči mají co zlepšovat a v sezoně na to není moc času. Chceme využít naší haly k sehrání několika přípravných zápasů.

S jakým cílem půjdete do jarní části sezony? Co byste považoval za úspěch?

Základní cíl už jsme asi splnili, budeme hrát extraligu i příští rok. Nezní to moc hezky, ale už jsme na podzim uvažovali i o variantě, že budeme hrát vyloženě o záchranu. Cílem je rozhodně postup do play off, hlavně kvůli sehrání dalších kvalitních zápasů, což náš tým potřebuje. Zatím nás nikdo vyloženě nepřehrál, takže když se o kousek zlepšíme, může to být z naší strany na jaře ještě zajímavé.