Západočeši porazili v sobotním utkání v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech poslední Kopřivnici vysoko 36:25 a připsali si na své konto už devátou výhru v řadě.

„Jsem rád, že jsme napínali nervy méně než v minulém zápase se Zlínem, kde jsme se na výhru hodně nadřeli. Je třeba podotknout, že jsme na své poměry dostali hodně branek, ale to se odvíjelo od vývoje zápasu. Hrálo se nahoru dolu a ve druhém poločase už oba týmy hodně polevily v koncentraci," řekl po utkání trenér plzeňského celku Martin Šetlík.

Kopřivnice dokázala favoritovi vzdorovat pouze dvacet minut, po kterých vedli domácí o jedinou branku 9:8.

„Soupeře jsme sice přehrávali, ale šance jsme nedokázali proměňovat. Přitom jsme kluky upozorňovali na to, že Fabián je zkušený brankář a na střely z výskoku si umí počkat," uvedl Šetlík.

Závěr první půle ovšem patřil jasně Plzni a do kabin si domácí odnášeli vedení 16:10.

Na začátku druhého poločasu se uvedl dvěma trefami plzeňský Linhart a bylo jasné, že body zůstanou doma.

Za stavu 25:16 nahradil Fabiána v brance Kopřivnice Žingor, ale ani to hostům nepomohlo. Plzeňští dále svého soupeře přehrávali, ve 42. minutě se poprvé dostali na rozdíl deseti branek (26:16) a jasně mířili za vítězstvím.

Na poslední čtvrthodinu vystřídal tradičně výborného domácího brankáře Motlíka mladý Misař a trenéři Talentu dali velký prostor hráčům mimo základní sestavu.

Ani ti ovšem nenechali soupeře stáhnout náskok a Plzeň si nakonec na své konto připsala jasnou výhru 36:25.

„S výsledkem i výkonem jsem vcelku spokojený, ale určitě tam byly mezery, na které musím před nadcházejícími dvěma zápasy proti silnějším soupeřům kluky upozornit," plánuje Šetlík.

Talent nyní čeká náročná zkouška, která opravdu ukáže, jak na tom Západočeši jsou. Plzeňští nejprve ve středu od 18 hodin přivítají v hale Slavie VŠ Plzeň celek Hranic a v úterý 10. prosince se v televizním duelu představí od 18 hodin na půdě vedoucích Lovosic.

Talent M.A.T. Plzeň – KH Kopřivnice 36:25 (16:10)

Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 4/3:6/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 280.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Petrovský 3, Fořt, Linhart 8, M. Škvařil 4/1, J. Blecha 4, Vinkelhöfer 2, M. Tonar 5/2, Pohlmann 2, Loskot, J. Škvařil 2, Horký 3, Šindelář 3. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Žingor – O. Meca, Lipový, J. Gřes, Petřík 1, Bajgar 4, Fulnek 1, Mičola 12/4, Hanus 5, Martinásek, Hojník 2, Krpelík, Žižkovský. Trenér: Ivo Vávra.

Ostatní výsledky 13. kola extraligy mužů: Lovosice – Zlín 24:21 (14:8), Dukla Praha – Jičín 29:23 (15:11), Karviná – Zubří 26:28 (13:13), Frýdek-Místek – Přerov 42:29 (17:14), KP Brno – Hranice 24:26 (13:10).