Po týden staré domácí výhře nad Třeboní 41:19 si Plzeňané opět s chutí zastříleli.
Západočeši neponechali v Přerově nic náhodě, po čtvrthodině hry vedli 8:5 a do kabin si odnášeli čtyřbrankový náskok 16:12.

Po změně stran bylo na hostujícím týmu vidět, že chce utkání co nejdříve rozhodnout a to se házenkářům Talentu také povedlo. Druhý poločas vyhrála Plzeň 22:12, střelecky se přitom nejvíce dařilo Ladislavu Bryknerovi, který si na své konto připsal devět branek. Roman Bečvář se trefil osmkrát.
„Byl to velmi podobný zápas jako proti Třeboni. Začátek byl vyrovnanější, ale potom soupeř odešel fyzicky. Hlavně ve druhé půli to bylo hodně znát. Díky kvalitní obraně a rychlému útoku jsme Přerov přehráli,“ uvedl k utkání trenér plzeňských házenkářů Vladimír Haber.
„Přerov hrál přesně to, na co jsme se připravovali. Jsem rád, že stejně jako v zápase s Třeboní jsme to odehráli v plném nasazení až do konce,“ dodal Haber.

Plzeň odskočila včerejším vítězstvím v tabulce sedmému Jičínu na rozdíl čtyř bodů a udělala další krok k jistotě umístění v první šestce po základní části souteže, která zaručuje postup do bojů o medaile. Spodních šest týmů si to potom rozdá o udržení.
V dalším kole přivítají svěřenci Vladimíra Habera dalšího soupeře z kategorie horších týmů, v sobotu se v Městské sportovní hale na Slovanech představí desáté Brno.

Sokol HC Přerov – Talent M.A.T. Plzeň 24:38 (12:16). Nejlepší střelci: Kavka 8, Pernička 7/4, Zbránek 4 – Brykner 9, Bečvář 8/3, Šik 6, Linhart 6. Sedmimetrové hody: 5/4:3/3. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 324.