Hosté začali aktivněji a v 5. minutě otevřel skóre Vnuk. Za tři minuty bylo srovnáno, ale o dvacet vteřin později vrátil Plzni vedení Zdeněk Kasýk. Inter-obal měl velké šance, ale třeba Křemenovu střelu vyrazil brankář Třince na tyč.
Do druhé půle vstoupil lépe domácí tým. Zvýšil svou aktivitu a hosté byli nervóznější. Vyrovnání se diváci v třinecké hale STaRS dočkali šest minut před koncem. Przyczko si postavil míč k přímému kopu a tvrdou ranou se štěstím propálil Lukáše Němce. Ale stejně jako v první půli netrval vyrovnaný stav příliš dlouho. Baron totiž už po minutě fauloval pronikajícího soupeře, a jelikož to byl šestý faul, dostala Plzeň příležitost desetimetrového kopu. Míč si postavil tradiční exekutor Michal Štrajt a podařilo se mu prostřelit Kreželoka. Při domácí power-play se plzeňský Vnuk v poslední sekundě prosadil střelou do prázdné branky – 2:4.

„Zápas byl hodně těžký po dlouhé cestě. Třinec nás ničím nepřekvapil a hrál přesně to, co jsme očekávali. Bohužel naše hra nevypadala tak, jak jsme chtěli, a proto z toho bylo vyrovnané utkání. Věděli jsme, že soupeř bude chtít odčinit nepovedený výsledek s Teplicemi. Navíc nemůžeme někoho podceňovat, museli jsme bezpodmínečně zvítězit,“ řekl Michal Štrajt.

SKP Ocel Třinec – SK Interobal Plzeň 2:4 (1:2).

Branky: Kantor, Przyczko – Vnuk 2, Kasýk, Štrajt.

Sestava Plzně: Němec, Bartůněk – Kasýk, Vnuk, Havel, Hudaček, Štrajt, Sláma, Holý, Křemen, Abrham, Koc, Buchta, Rožboud.