Letošní postup futsalistů Plzně do nejvyšší soutěže naznačil, že se na západě Čech blýská v tomto sportu na lepší časy. A to se potvrdilo koncem minulého týdne.

Interobal Plzeň si ve finálovém turnaji Poháru FAČR v Heřmanově Městci poradil s Vysokým Mýtem 8:6 po prodloužení a v sobotu si na zimním stadionu v Chrudimi před televizními kamerami ČT Sport zahrál finále proti místnímu týmu.

Finálový zápas podle očekávání vyhrál český suverén posledních let ERA-PACK Chrudim 7:1 po poločase 4:1, ale zisk stříbrných medailí berou na západě Čech jako vítězství.

„Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě. V Čechách nemá Chrudim konkurenci. Pro nás je druhé místo jako titul," uvedl po finálovém duelu plzeňský trenér Petr Kučera.

„V zápase nám chyběli dva důležití hráči (Štrajt a Vnuk se vykartovali v semifinále proti Vysokému Mýtu, pozn. autora), navíc byl ještě vyloučen Kasýk. V nohách jsme měli dlouhé a namáhavé semifinále a neměli jsme sílu Chrudimi vzdorovat.

Tlak soupeře jsem chtěl omezit naší power-play, což se povedlo, a alespoň jsme zastavili příděl branek," říká kouč Petr Kučera.

Plzeň mohla poprvé skórovat v 7. minutě, ale Koc penaltu neproměnil. „Bylo to za stavu 0:2. Sice by šlo o kontaktní gól, ale stejně by si Chrudim výsledek pohlídala. Navíc hrála v domácím prostředí. Myslím si, že to zápas neovlivnilo," dodal Kučera.