„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, přestože oběma týmům už v podstatě o nic nešlo. Přesto jsme dokázali hrát bojovný florbal od začátku až do konce," komentoval zápas plzeňský kouč Jakub Šimek. „My jsme dali příležitost i mnoha mladým hráčům, kteří se ukázali v dobrém světle," dodal.

Přestože skóre otevřeli ve druhé minutě Kadanští, dokázali Plzeňané vyhrát první třetinu 6:2 a vytvořili si rozhodující náskok.

Hlavní zásluhu na vítězství má útočník Daniel Nicklas. Ten prožil skvělé utkání, ve kterém si připsal čtyři branky a zaznamenal i jednu asistenci. Stal se i nejvíce bodujícím hráčem plzeňského týmu v sezoně, celkem získal 40 bodů za 24 přesných tref a 16 nahrávek.

Zatímco FbC Plzeň končí v letošní sezoně Národní ligy – západ na čtvrté pozici, jejich soupeře z Kadaně ještě čeká boj o udržení v soutěži.

FBC DDM Kati Kadaň A – FbC Plzeň 8:12 (Plomer 3, Pardubský, Zýka, Chládek, Morava, Štěrba – Nicklas 4, Lapuník 2, Hoferek 2, Linc, Rybnikár, Kuneš, Eichler).