Osmičlenné týmy KO Brna, Brna–Lískovce, Ostravy, Mostu, Ústí nad Labem a Plzně vybojovaly celkem deset utkání, z toho pět doma a pět na půdě soupeře.

Výsledky: BC Plzeň – BC Ústí n. Labem 10:6, BC Ostrava – BC Plzeň 8:8, BC KO Brno – BC Plzeň 8:8, BC Plzeň – BC Brno–Lískovec 8:8, BC Ústí n. Labem – BC Plzeň 10:6, BC Plzeň – BC KO Brno 10:6, BC Brno–Lískovec – BC Plzeň 10:6, BC Most – BC Plzeň 4:12, BC Plzeň – BC Ostrava 14:2 a poslední vítězství v zápasu sezony na domácí půdě BC Plzeň – BC Most 12:4 rozhodlo, že plzeňští borci při rovnosti bodů a lepším skóre přeskočili v tabulce favorizovaný tým z Ústí nad Labem a obsadili tak druhé místo.

Za tým BC Plzeň nastupovali nejčastěji ve váze do 54 kg Jáchym Wiesner, do 57 kg Rafael Duchoň, do 60 kg Lubomír Bečák, do 64 kg Vladimír Pešek, do 69 kg Václav Pytel, do 75 kg Míra Zaspal, do 81 kg Lukáš Tengler a nad 81 kg Martin Horák. Do bojů ještě zasáhli boxeři Denis Telvák, Meran Alekozaii, Patrik Balog, Patrik Jiráček, Martin Šejnoha, Josef Kvěch a Václav Šampalík. Všichni tito borci pomohli k zisku třinácti bodů v tabulce a obsazení celkově druhého místa za týmem BC Brno–Lískovec, který tuto soutěž vyhrál, a před BC Barkas Ústí nad Labem na třetím místě. Tým BC Plzeň tak dokázal obhájit druhé místo se sezony 2008 – 2009. Pořadí na prvních dvou místech bylo loni stejné, jen na třetím místě byl tým z Ostravy.

Vedoucí týmu a trenér Luboš Stach zhodnotil průběh první ligy boxu mužů: „Jsem rád za výborné umístění našeho týmu. Sice již v druhé sezoně jsme nedokázali porazit v soutěži nejsilnější tým z Brna–Lískovce, ale celková úroveň všech zápasů v tomto ročníku byla víc než vyrovnaná. Jen díky skvělému závěru v soutěži se nám posledním zápasem doslova o prsa podařilo přeskočit tým z Ústí. Děkuji všem borcům nejen za skvělé výkony v ringu a dobrou partu, ale samozřejmě také trenérům, kteří dobře připravili borce k zápasům. Teď mají kluci měsíc na odpočinek a od září začíná další ročník. V něm bude bojovat už osm družstev. Do soutěže postoupily ještě týmy Poruby a České Kamenice. Určitě v kvalitnější konkurenci bude úspěchem umístění do třetího místa,“ hodnotí vyhlídky svých svěřenců v příštím ročníku první ligy družstev v boxu Luboš Stach.