V sobotním semifinále proti domácímu Brnu chyběl Badmintonové Akademii Plzeň polský deblový specialista Szkudlarczyk. I když všichni odvedli maximum, tak proti silnému soupeři bodovali jen v první mužské čtyřhře, což znamenalo prohru 1:4.

Na nedělní klíčový duel o třetí místo byli Plzeňané v plné síle a dokázali přehrát pražský Meteor 4:1. Tři vyhrané zápasy (smíšená čtyřhra, mužská i ženská dvouhra) byly velice těsné a musel rozhodnout až pátý set, který na svou stranu vybojovali plzeňští badmintonisté, jmenovitě pár Szkudlarczyk-Krpatová a singlisté Jiří Král, Kateřina Mikelová.

Fotbalisté rezervy Viktorie vysoko porazili béčko Příbrami.
V souboji rezerv Viktoria roznesla Příbram šesti brankami

Jediný výsledkově jasně vyhraný bod se zrodil v ženské čtyřhře. Zajímavostí mužské dvouhry a zároveň posledního zápasu celého utkání bylo to, že šlo o souboj dvou bratrů. Jiří Král (stříbrný z posledního republikového šampionátu) ve vyrovnané bitvě porazil svého staršího bratra Ondřeje, mj. účastníka nedávného mistrovství Evropy, kde startoval v deblu s Medrekem.

Pro BA Plzeň je to historicky druhá bronzová medaile, první získal klub v předminulém ročníku. Vloni se Extraliga vinou covidu vůbec neuskutečnila.

„V konkurenci ostatních týmů, kteří si s daleko vyšším rozpočtem můžou dovolit zahraniční hvězdy ve všech disciplínách, se plzeňský klub vydal jinou cestou. Vsadili jsme na domácí perspektivní hráče vhodně doplněné o dva cizince (Dán Kristensen ale nemohl v play-off startovat, pozn. red.)," doplnil předseda BA Plzeň Tomáš Knopp.

Martin Zeman (na snímku vpravo) přišel v průběhu jara jako velká posila pro divizní Mýto. Nyní si však už za celek z Rokycanska pravděpodobně nezahraje.
Zvrat v Mýtě, které tak přišlo o sedm hráčů

Další cennou devizou byly kolektivní duch a neutuchající bojovnost, ale také perfektní adaptace na zkoušený nový systém počítání – na tři vítězné sety do jedenácti bodů místo tradičního na dva vítězné sety do dvaceti jedna. Tohle vše byly klíčové faktory, které dovedly mladé plzeňské družstvo až na medailové stupně. Maximálně se naplnila předpověď kapitána BA Plzeň Jana Segeče: „S tímto týmem není nic nemožné."

Extraligový titul putuje podeváté do Benátek, ve finále Středočeši zdolali Brno 4:2.

Autor: Martin Slepička

Chrudim - Interobal Plzeň (pruhovaní), 3. zápas finále play-off, 10. května 2022.
Interobal prohrál v prodloužení. Chrudimi to nenecháme zdarma, slíbil Seidler