V pražském venkovním bazénu v Podolí vybojovali hned tři stříbrné medaile - dvakrát zacinkaly Evě Krupičkové a jednou Petru Vanišovi.

Úspěchem na šampionátu už je samotná účast. K tomu, aby se otužilci mohli na mistrovství kvalifikovat, musí mít vyplavanou příslušnou třídu, absolvovat alespoň čtyři závody Českého poháru v zimním plavání a být ve své kategorii do 15. místa. Z členů KSO Plzeň splňoval tyto kritéria kromě zmíněných medailistů ještě Jan Šůcha.

Petr Vaniš a Jan Šůcha závodili na trati i 750 metrů, Eva Krupičkoví na trati 250 metrů. Eva doplavala do cíle na druhém místě v čase 6:15,9 minuty a v součtu časů s mistrovsvím ve volném způsobu v Brně v takzvaném duatlonu brala rovněž stříbrnou medaili.

Dvojčata Petr a Matěj Bäumlovi se narodila 12. února mamince Kristýně a tatínkovi Denisovi z Plzně. Petr se narodil v 15:18 hodin a bráška Matěj o pět minuty později. Po příchodu na svět v plzeňské FN na Lochotíně vážil Petr 2850 gramů a Matěj 2930 gramů.
Anketu miminek vyhrála dvojčata Petr a Matěj Bäumlovi

Petr Vaniš Petr dokončil závod na 750 metrů ve své kategorii na čtvrtém místě v čase 18:31,6 minuty a v duatlonu si tak vyplaval stříbro.

Jan Šůcha byl na stejné trati osmý v čase 15:46,4 minuty.

Odpoledne se v Podolí uskutečnil závod Českého poháru ve volném způsobu, kde se plavalo na klasických tratích od 100 do 750 metrů. Tohoto závodu se na trati 250 metrů zúčastnili další otužilci KSO Plzeň - Martina Frýbertová, Jan Murin a Daniel Mašek.

„Z Podolí jsme si přivezli celkem 1078,5 bodu, čímž jsme si upevnili sedmou příčku v pořadí družstev Českého poháru. Všem zúčastněným za to patří velký dík,“ uvedl Jan Šůcha.

V padesátimetrovém podolském bazénu měla voda 9,9°C, vzduch 7,9°C. Závodu se zúčastnilo 185 z celé republiky.