Ze tří závodů, které jeli, se jim tak v nové sezoně zatím podařil jediný, když na domácím oválu byli druzí.

V průběžném pořadí patří vítězům loňské extraligy třetí příčka. Může je ale těšit alespoň to, že mají už jistý postup do druhé fáze soutěže, kde se v podstatě pojede od začátku.

Na páté nepostupové příčce je totiž Slaný. Ten má v posledním závodě ve Mšeně volno, a tak už nemůže svoji pozici vylepšit. Do druhé části soutěže půjdou zatím vedoucí Olymp Praha, Pardubice, Plzeň a Mšeno.

Právě na jeho oválu se 10. července pětikolová základní část uzavře. „I tam se ale budeme snažit dopadnout co nejlépe,“ říká trenér plzeňského týmu Milan Kůs.

Podle umístění po základní části totiž bude každý z týmů před startem závěrečné fáze obodován. Vítěz základní části půjde do dalších bojů se čtyřmi body, druhý celek obdrží tři bodíky, atd.

Ve Slaném se na obhájcích titulu projevila absence dlouhodobě zraněného Zdeňka Simoty. „Bez něj bohužel jedeme v podstatě jen ve třech. Hádkovi se totiž sypou motory tak rychle, že si na ně pomalu ani nestačí zvyknout,“ říká Kůs. Ve středu tak plzeňský junior nastoupil jen ke dvěma jízdám.

„Ještě po druhé sérii to bylo vyrovnané, pak ale vypadl Hádek a začali jsme se propadat. Poláci odvedli standard, Filip Šitera sice vyčníval, bojoval, ale sám na vše nestačil,“ doplnil plzeňský trenér.

Fakta z extraligy

Výsledky 4. kola: 1. Olymp Praha 41, 2. Pardubice 40, 3. Slaný 39, 4. PK Plzeň 35 (Jeleniewski 11, Šitera 10, Jablonski 10, Holub 2, Štrobl 1, M. Hádek 1). Mšeno mělo volno.

Průběžné pořadí: 1. Praha 11 hl. bodů/137 pom. bodů, 2. Pardubice 8/137, 3. Plzeň 7/122, 4. Mšeno 7/95, 5. Slaný 7/127.