Plzeňská dvojice ve složení Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková již v minulosti slavila nemalé úspěchy na mezinárodních závodech.Eliška Fajfrlíková v kategorii jednotlivců získala první medaili na mezinárodním poli v roce 2012, ale vytouženého zlata se dočkala až na tomto šampionátu.

„Je to pro nás neskutečná odměna za tréninky, které závodnice absolvují. Příprava je náročná vzhledem k tomu, že Barbora Bucháčková je studentkou Lékařské fakulty v Plzni a Eliška Fajfrlíková Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně. Děvčata přesto prokázala velké zlepšení hlavně v synchronizaci,“ prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.

Barbora Bucháčková byla navíc zraněná. Proto se děvčata nemohla zúčastnit ani mistrovství České republiky a všechnu přípravu tedy směřovala k účasti na světovém šampionátu. „Být ve finále, to byl náš cíl a ono je z toho zlato, stále tomu nemohu uvěřit. Děvčata zajela krásnou sestavu, jsou to bojovnice a mám velkou radost, že tento boj nevzdala,“ řekla Eva Fajfrlíková, druhá z trenérek a předsedkyně Aerobik klubu LADY Plzeň.

Jaroslav Šoukal byl v roce 2022 nejúspěšnějším závodníkem na světě v kategorii masters.
Šoukal kraloval na mistrovství světa v Kanadě

Na šampionátu měl plzeňský klub LADY zastoupení i v kategorii aerobik fitness grande. Tým s choreografií DJ BOBO ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Hana Malánová, Kateřina Jiskrová, Adéla Duchková, Anežka Havlíková vybojoval krásné šesté místo.

„I z tohoto umístění máme velkou radost, konkurence australských a belgických týmů byla obrovská. Radovali jsme se již z postupu do finále. Že se nakonec umístí děvčata v top šestce, je velký úspěch. Ani příprava tohoto týmu nebyla jednoduchá. Na začátku října po MČR jej opustily dvě členky z osobních důvodů. Celá choreografie se tak musela předělávat na menší počet členů, zatímco konkurence pilovala detaily,“ chválily tým obě plzeňské trenérky.

Plzeňský trenér Petr Kořínek.
Plzeň se po pauze srazí s Kometou. Rvačka o každý bod pokračuje