Lokomotiva Plzeň - Madeta 3:1 (9, -14, 22, 19) a 3:2 (20, 8, -20, -24, 5). Lokomotiva: Hodanová, Ciprová, Zapletalíková, Duspivová, Vinklerová, Prokopová, libero Plzáková. Střídaly: Suchá, Veselá, Ježková, M. Sakařová, Hřebenářová.

Do prvního utkání vstoupily hráčky Lokomotivy výborně a soupeřky jasně přehrály. „Ve druhém setu jsme měly trochu útlum a prohrály, ale pak jsme zmobilizovaly všechny síly, zkvalitnily celou hru a zaslouženě vyhrály,“ těšilo úvodní vítězství trenérku Lokomotivy Danu Plzákovou.

Druhý zápas s Madetou zahájily hráčky Lokomotivy opět výborně a získaly první dva sety. Třetí hru Plzeňanky ztratily a ve čtvrtém setu prohrály smolně v koncovce.

„Holky zahrály výborně v tiebreaku a soupeřkám nedaly šanci. Madeta je kvalitní družstvo a jsem ráda, že jsme dvakrát zvítězily. Výborné je, že jsme si zajistily postup do první trojky už tři kola před koncem základní části a splnily jeden z předsezonních cílů,“ dodala trenérka Plzáková.

Slavia VŠ Plzeň - Kometa Praha 3:2 (19, 20, -21, -17, 14) a 3:0 (14, 18, 16). Slavia VŠ: Vlková, Dvořáková, L. Hrubá, Holšanová, Chvátalová, Šimáňová, libero Ivanišová. Střídaly: Moulisová, Pelcrová, M. Hrubá.

Slávistky začaly výborně a získaly v úvodním duelu první dva sety.

„Následující dva jsme ale prohrály a docela výrazně jsme ztrácely i v tiebreaku, kdy jsme už prohrávaly 13:9. Na podání se ovšem dostala Bára Holšanová, která nechybovala a na smeči výborně zahrála Lenka Hrubá. Tiebreak jsme nakonec zvládly a vyhrály 16:14,“ popsala napínavý závěr trenérka Slavie VŠ Jitka Gorčíková.

Ve druhém utkání slávistky dominovaly a soupeře s přehledem přehrály. „Dařilo se nám na přihrávce, útoku i na servisu a soupeř s námi už vůbec nedržel krok. Sety byly poměrně jednoznačné, z výhry mám velkou radost,“ dodala Gorčíková.

Ostatní výsledky: Olymp Praha - Liberec 3:0 a 3:1.