Jedinou zástupkyní z Plzně byla v kategorii juniorek kanoistka Prazdroje Plzeň, sedmnáctiletá Denisa Řáhová. Ta do Plovdivu odjížděla po zisku dvou bronzových medailí z nedávného mistrovství Evropy s určitými nadějemi, které však nedokázala naplnit.

Na trati 500 metrů po čtvrtém místě v rozjížďce skončila v semifinále až na sedmém místě, což znamenalo účast ve finále B. Tam dojela Řáhová osmá a v konečném pořadí jí patřila sedmnáctá příčka.

O poznání lépe se jí dařilo na trati 200 metrů. V rozjížďce skončila opět čtvrtáa v semifinále dojela pátá, když ji od třetího místaa postupu do finále A dělila jedna vteřina. Ve finále B obsadila v těsném závodu páté místo, což pro plzeňskou kanoistku znamenalo konečnou čtrnáctou příčku.

Čtyřkajak ve složení Sobíšek, Mašek, Kukačka a Brabec nejprve vyhrál semifinále. O tři hodiny později svedl ve finále těsný souboj s německou posádkou. Cílem projel s náskokem 177 tisícin sekundy, s odstupem třetí byli Rusové.
„Kluci ze čtyřkajaku určitě ve skrytu duše pomýšleli na medaili, ale adeptů bylo mnoho, čekala se velmi vyrovnaná bitva. Že vyhrají, to nečekal vůbec nikdo,“ uvedl trenér reprezentace Pavel Hottmar.

Bronzovou medaili do české sbírky přidaly Sobíšková a Galádová na deblkajaku na pětistovce. Sbírku medailí pak doplnili stříbrem na deblkajaku Kukačka a Vorel na kilometru a bronz získali na deblkanoi Minařík a Zalubil na téže distanci.

Rudolf Pejchar
Pejchar: Klíčová byla zkušenost